Hlavní navigace

Středoevropské měny ze začátku týdne v poklidu

Viktor Zeisel

Regionální měny dnes nezaznamenaly žádné výraznější pohyby. Česká koruna se obchodovala ve velmi úzkém pásmu kolem hladiny 27,54 CZK/EUR.

Ani polský zlotý neměl tendence k posilování či oslabování a držel se velmi blízko páteční úrovně 4,182 PLN/EUR. Jen nejúspěšnější měna minulého týdne, maďarský forint, jako jediná v průběhu dne ztrácela. Oproti svým ranním hodnotám je odpoledne o čtvrt procenta slabší. Středoevropským měnám chyběly kurzotvorné impulzy, když ekonomický kalendář regionu byl pro první den v týdnu prázdný.

Zítra očekáváme zveřejnění dvou zajímavých ekonomických indikátorů z Polska. Maloobchodní tržby by měly zpomalit svůj meziroční růst na 1,2 %, když se na oživení tržeb prozatím nepodílí prodeje automobilů. Horší výsledky maloobchodu jsou ovlivněny geopolitickým napětím, které se promítá do důvěry spotřebitelů. Ta se nachází na nejnižší hodnotě od března tohoto roku. Nicméně rostoucí disponibilní příjmy a nízká inflace by měly v nadcházejících měsících maloobchodníkům pomoct. Míra nezaměstnanosti by v Polsku měla pokračovat ve svém poklesu a v srpnu by podle ekonomů SG měla dosáhnout 11,8 %. Tento vývoj naznačuje i dříve zveřejněná statistika volných pracovních míst, která v srpnu zaznamenala nárůst o 16 tis. 

Česká swapová výnosová křivka dnes následovala svůj eurový protějšek a na své dlouhém konci vzrostla o 2 bb, čímž zvýšila svůj sklon.

Našli jste v článku chybu?