Hlavní navigace

Středoevropské měny na úvod týdne korigovaly své předchozí ztráty

4. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Regionální měny zaznamenaly klidný začátek nového týdne. Středoevropské měny během pondělí umazávaly část svých ztrát, které utrpěly v předchozích dnech.

Při nedostatku makroekonomických událostí – kalendář údajů byl dnes prázdný – se tak zřejmě jednalo především o technickou korekci přestřelení měnových kurzů po vystupňování geopolitického rizika v minulém týdnu. Koruna na mezibankovním trhu posílila o zhruba desetinu procenta k hladině 27,65 CZK/EUR, podobné zisky si připsal i maďarský forint, když obchodování uzavíral na hranici 313,5 HUF/EUR. Největšího posílení se dočkal zlotý, který se proti euru posunul na hodnotu o dvě desetiny procenta silnější (4,1700 PLN/EUR).

Účto_tip_změny21

Zítra se dočkáme prvního v srpnu zveřejněného měsíčního indikátoru z české ekonomiky, červnových maloobchodních tržeb. Podle našich odhadů se maloobchodníkům v červnu dařilo, když se tržby zvýšily o 2 % m/m (SA, WDA). Mělo by se jednat o částečné vyvážení poměrně prudkého květnového poklesu (-3,1 % m/m), který ale pravděpodobně ovlivnily nepříznivé kalendářní faktory. Meziroční růst maloobchodních tržeb by měl dosáhnout 7,0 % a překonat tak očekávání trhu (4,3 % y/y).

Česká swapová výnosová křivka při nízké aktivitě mírně snížila svůj sklon, když se krátký konec posunul o zhruba 1 bb nahoru.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).