Hlavní navigace

Středoevropské měny korigovaly své včerejší zisky

24. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Středoevropské měny dnes bez výjimky oslabovaly a korigovaly tak své včerejší zisky. Česká koruna se posunula až k úrovni 27,48 CZK/EUR, což představuje oslabení přibližně o 0,1 %.

Podobnou ztrátu zaznamenal i polský zlotý, na nějž ještě dopadá zklamání ze statistiky maloobchodních tržeb zveřejněné včera. Nejvíce si pohoršil maďarský forint, který odepsal 0,2 % a vzdálil se tak od svého čtyřtýdenního maxima, kterého dosáhl včera.

FIN21

Dnes zveřejněný český konjunkturální průzkum za červenec ukázal na snižující se podnikatelskou důvěru. Její saldo v červenci kleslo o jeden bod na 10,1 bodu. Oproti červnu se zhoršilo hodnocení současné poptávky a to hlavně kvůli té domácí. Využití výrobních kapacit ve zpracovatelském průmyslu se snížilo na 82,6 %, což můžeme přičíst sezónnímu faktoru letních prázdnin. Mírně se zvyšuje důvěra ve stavebnictví, která přidala 0,5 bodu, přesto se stále nachází na velmi slabých hodnotách. Podle průzkumu se zhoršila situace ve službách, když indikátor důvěry meziměsíčně ubral 1,3 bodu. Z dalšího zlepšení vnímání situace se můžeme radovat u spotřebitelů, když se zmenšují jejich obavy ze ztráty zaměstnání.

Česká swapová výnosová křivka se dnes posunula mírně nahoru, jednalo se o pohyb přibližně o 1 bb na jejím krátkém konci o 2 bb na jejím dlouhém konci.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v Komerční bance

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).