Hlavní navigace

Názor k článku Stavební spoření: Nenechte se připravit o státní podporu! od Docent - "Přestože stavební spořitelny zatím nevypovídají smlouvy z důvodu...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 1. 2006 19:08

  Docent (neregistrovaný)
  "Přestože stavební spořitelny zatím nevypovídají smlouvy z důvodu nespoření ani minimální částky, mohou tak dle smluvních podmínek začít činit kdykoli."

  VOP Lišky platné od 1.9.2001:
  Je-li účastník i se započtením mimořádných vkladů v prodlení s úhradou vkladu po dobu 6 měsíců a do dvou měsíců po doručení písemné výzvy neobnoví pravidelné spoření, má stavební spořitelna právo smlouvu vypovědět. V případě výpovědi se postupuje přiměřeně podle ustanovení článku IX.

  To samé má RSTS ve svých VOP platných od 1.4.1998.

  Takže rozhodně nemohou začít vypovídat smlouvy kdykoli, alespoň ne u smluv uzavřených podle výše uvedených OP. Bohužel je pravda, že stavební spořitelny chtějí, aby klient OP dodržoval, samy si je však vykládají jako cár papíru, dobrý akorát na utření zadku - viz např. ono ustanovení o tom, že jsou oprávněny zvyšovat poplatky za vedení v případě, kdy dojde k podstatnému zvýšení správních nákladů nebo výdajů za poštovné.

  Rovněž už jsem několikrát četl o tom, že stavebka (konkrétně ČMSS) klientovi, který na svoji smlouvu nespořil, smlouvu ZRUŠILA, ačkoliv o takové možnosti nemá ve VOP ani písmenko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).