Hlavní navigace

Názor k článku MFČR: Stavební spoření by mohlo spořit na penzi. Ale musíte vložit celé úspory od Fredy - Pokud vezmu za fakt, že u nás zatím...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 28. 11. 2012 13:58

    Fredy (neregistrovaný) ---.pel.cz

    Pokud vezmu za fakt, že u nás zatím nikdy nevládla skutečná pravicová strana/koalice, tak je naprosto jedno, kdo momentálně rozhazuje veřejné prostředky. Dělali socani vždy, dělaly to koalice pod taktovkou ODS a nebude tomu jinak ani v budoucnu.

    Našinci se musí ještě hodně učit demokracii. Snad nějaká příští generace, která bude mít zkušenosti ze života/studia v zažitých demokraciích, bude konzervativní pravicovou stranu poptávat. Ale to už zde bude socialismu (střídavě pod taktovkou ČSSD a ODS), v posledním tažení.

    Jinak co je největší problém a což nechápou vůbec politici, je daňová nestabilita. Dokud zde nedojde k nějaké dohodě, že se daně nebudou 10 let měnit (viz Německo), tak většina podnikatelů půjde jinam. Tedy bude se registrovat v jiných zemích. Což se již dávno děje. U nás se nedá sestavit business plán, když se daně/odvody/pod­mínky státu mění každý rok a někdy i častěji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).