Hlavní navigace

Stát připravuje opatření proti daňovým podvodům na trhu s palivy. Jak to dopadne na Unipetrol?

24. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stát připravuje další opatření proti daňovým podvodům na trhu s palivy, na nichž rozpočet přichází až o 10 mld. Kč ročně.

Hlavní události

Stát připravuje další opatření proti daňovým podvodům na trhu s pohonnými hmotami

Evropské akcie by dnes měly otevřít poklesem

V 10h bude zveřejněn německý IFO index, kde se očekává mírné zlepšení výhledu. Odpoledne bude v USA zveřejněn index výrobní aktivity dallaského Fedu (16.30).

Po uzavření amerických trhů oznámí své kvartální výsledky výrobce softwaru Red Hat a také servisní firmy Paychex

Analytici Société Générale včera snížili doporučení pro německou technologickou společnost Software AG na Držet.

Unipetrol

O iniciativě prodejců pohonných hmot informoval již minulý týden Unipetrol. Podle šéfa Benziny Martina Durčáka doufají prodejci v podstatné omezení trhu díky zkrácení doby mezi registrací firmy a odvodem DPH a licencováním firem. Na českém trhu působí 1 500 obchodníků s PHM, což je až řádově více než v okolních zemích.

Zpráva je pro Unipetrol neutrální. Předchozí iniciativy státu v tomto ohledu nepřinesly kýžený účinek a objem podvodů se naopak podle ČSÚ dokonce v posledních letech zvýšil.

Obchodování na zámořských trzích

Asijské burzy vstoupily do nového týdne převážně poklesem. V Japonsku se nedaří exportérům, kteří tak reagují na neshody evropských politiků ohledně řešení dluhové krize a také na zpomalování čínského růstu. Výrobce stavebních strojů Komatsu odepisuje 1,5 %. Canon ztrácí takřka 4 %, když protijaponské protesty v Číně vedly společnost k prodloužení odstávky své tamní továrny. V samotné Číně v některých sektorech převažují kupující díky spekulacím o stimulech ze strany centrální banky či vlády. Daří se tak například výrobcům stavebních materiálů. Klesající ceny komodit včetně zlata naopak tíží těžební sektor, kde například Rio Tinto odepisuje přes 2 %.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).