Hlavní navigace

Názor k článku Stát každoročně ochudí důchodce o miliardu od anonym - Dle mé logiky nejde o to že by...

 • 5. 10. 2020 12:25

  bez přezdívky

  Dle mé logiky nejde o to že by jsi své peníze nedostal... nakonec je dostaneš. Ale hlavní problém je že je dostaneš až o čtrnáct dní později a když se vezme v potaz to že do 15. musíš vyžít s menšími penězi než ti co to dostanou prvního (jestli to vůbec někdo dostává toho prvního).
  Teď jen hypoteticky: pokud zemřeš (což doufám že ne) třeba 14., nemůžeš dostat důchod a ať už je to kterýkoliv měsíc díky posunutí v tom lednu, tak zákonitě zemřeš o 420 Kč chudší než důchodce který dostává důchod s valorizací od 1.1. ale ano tobě se to zase srovná 15.1. v dalším roce dle nové valorizace ale to už bude kolega důchodce od 1.1. zase bohatší a proto ta nerovnost, co byla vysvětlena v článku, že důchod není fér (měl by být jeden metr pro všechny, tedy za předpokladu že jsou si všichni rovni).

  Další úhel pohledu: kdyby se přesně 1.1. zdražily potraviny a zároveň od 1.1. zvednuly důchody, tak do 14. musíš dát za potraviny víc i když ještě více nemáš to dostaneš až 15.1. tedy musíš přežít čtrnáct dnů s penězi co jsou valorizovány dle předchozího roku. A jestli jsi důchodce co jen tak tak vyjde s penězi, tak náhlé velké zdražení (koronavirová krize, nebo něco jiného) tě můžou přivést k pár dnů hladovění než bude 15.1. aby jsi dostal více peněz na dražší potraviny (na které by jsi neměl dle valorizace ze starého roku).
  V mém okolí byl důchodce co žil z jednoho piva a tří rohlíků na den (prý když se zdražilo tak vypustil z jídelníčku rohlíky... ale to jsou jen klepy, je pravda že to byl ten typ co by pivo nevypustil) a ano, napsal jsem správně byl. Dnes si dám na jeho památku jednu tu desítku co vždy pil.

  Myslím si že se to nezmění, a pokud ano tak ne hned. Proto se všichni přestaňte zaobírat problémy, kterých je obzvláště ke konci života více než dost. Měly bychom žít co nejlépe dokážeme a pokud možno s pozitivním přístupem, protože když se budeme trápit nad každou nespravedlností tak tím jen marníme život nebo i psychické zdravý.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).