Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Stát chce být alternativou spořicím účtům od V - Také souhlasím s Vaším níže uvedeném "urokova sazba...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 17. 3. 2009 8:16

    V (neregistrovaný)
    Také souhlasím s Vaším níže uvedeném "urokova sazba typu: inflace + neco navic". Obdobně tomu bývalo za socialismu, kdy byla takřka nulová inflace a úroky byly mezi 2 - 4 %. Pokud k tomu na konci spoření přibyla tučná prémie, nebyl problém pořídit si třeba nové auto, byť většinou ze stáje RVHP.
    Současné polistopadové vlády nám bohužel nesděluji pravdivou, skutečnou inflaci, nýbrž takovou, kterou by asi rády viděly. A banky toho také zneužívají, když vám dávají na vkladech úrok nižší než je oficiální inflace. Takže občan při jakémkoliv spoření vždy jen a jen tratí.

    Co se týče Rejpalových spořitelních 10titisícových dluhopisů, bál bych se takovému podniku svěřit i zlámanou grešli. Abych pak po 10ti letech neobdržel výplatu v šilincích nebo nových dluhopisech. 10 let je fakt dlouhá doba a nikdo neví, co se bude dít za rok, natož za 10 let. A jestli je tam úrok 4 nebo 5 %, furt je to ztráta. A při vývoji současné ekonomiky se dá selským rozumem usoudit, že ta inflace bude vyšší. Ostatně, dávání bankovek 5 a 2 tisíce do oběhu taky o něčem svědčí - právě v minulosti si neoficiální hyperinflace vyžadovala dávání nových bankovek do oběhu /nezaměňovat s náhradou opotřebených, nezpůsobilých dalšího oběhu/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).