Hlavní navigace

Názor k článku Staňte se šéfem vlastních peněz: Udělejte si rozpočet od Jarmila - Já to kdysi v Excelu měla. Všechny možné...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2012 14:58

  Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz

  Já to kdysi v Excelu měla. Všechny možné systémy domácího účetnictví sice dopodrobna rozpitvávaly všechno možné, ale to jsem zase neměla zapotřebí. Takže jsem vyšvihla tabulku, kde byl přehled výdajů (stejně se hodně položek každý měsíce opakuje, je to pořád totéž: elektřina, voda, (možná plyn), koncesionářské poplatky, nájem (kdo nemá, má jistě stavební spoření nebo hypotéku), občas pojistky, stravování pro děti ve školní jídelně, MHD...). Z měsíčních součtů jsem udělala ještě roční sloupcový graf.
  Tutéž tabulku jsem měla i jako křížovou, kde byl součet výdajů za celý rok, kurňa, až mi bylo špatně, když jsem viděla ty sumy!!
  Dneska už to nepoužívám, protože mám základní přehled o tom, kdy a kolik.
  Za hlavní nástroj spoření používám zapomenutou peněženku. To zjistíte, že hodně věcí fakt zrovna nepotřebujete. No, a hlavní je nekupovat to, co doma je (typické: různé šampóny, sprchové gely a další kosmetika. U nás se toho třeba sejde na Vánoce a na různé svátky tolik, že to stačí na celý další rok) a nekupovat nové věci, když staré ještě obstojně slouží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).