Hlavní navigace

Spotřebitelský indikátor důvěry dále klesá

24. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Spotřebitelský indikátor v červnu pokračoval v poklesu z titulu snížení ve všech svých složkách. Pokles důvěry zaznamenal i průmysl, který tak správně předpověděl dnešní Brexit.

Spotřebitelský indikátor v červnu pokračoval v poklesu z titulu snížení ve všech svých složkách. Pokles důvěry zaznamenal i průmysl, který tak správně předpověděl dnešní Brexit. Snížilo se totiž očekávání průmyslníků na příští 3 měsíce, které budou postiženy vyvolanou volatilitou, ale v delším horizontu by tyto krátkodobé turbulence mohly být absorbovány a tedy ve výhledu 6ti měsíců zůstává jejich očekávání neměnné. Pokles zaznamenal také indikátor ve službách.

Naopak ve stavebnictví se důvěra zvyšuje i přes problémy, které stavebnictví zaznamená v souvislosti s výpadkem EU fondů. Růst zaznamenává i obchod, který je ovšem v meziročním srovnání nižší.

Zvýšená volatilita a rizika spojená odchodem Británie z EU pravděpodobně povede ke zhoršení indikátorů v příštím měsíci, když už respondenti budou mít tuto informaci k dispozici.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).