Hlavní navigace

Názor k článku Spoléháte se na realitku? I když má advokáta, můžete přijít o nemovitost i peníze od Jana - Za prvé si vyprošuji tykání. A je mi...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 20. 10. 2018 14:07

    Jana (neregistrovaný) ---.mraknet.com

    Za prvé si vyprošuji tykání. A je mi naprosto jedno, zda se to v online diskuzích považuje za "normální". Já jedu stále v rámci slušnosti a koho neznám, tomu netykám - v jakékoliv situaci.
    Za druhé jste mne nepochopil ani vy. Protože druhá věta plně souvisela a navazovala na tu první. Tedy to, že někdo doporučuje někomu mít svého právníka beru jako vhodnou radu. Ale to, že doporučuje právníka a nikoliv advokáta, notáře, nebo kohokoliv, kdo za svou práci či radu plně odpovídá je již dost zcestné doporučení, když právník tu zodpovědnost nemá. Tedy pokud se klient v těchto pojmech neorientuje, tak si může najít opravdu kdekoho, kdo se nazývá právníkem a může mu důvěřovat a stejně na to ve finále může doplatit, když mu tento právník chybně poradí. Pokud si klient najde svého advokáta, pak mu ten advokát za případnou chybu ručí (jak bylo i v článku zmíněno, jen zde neručil advokát realitky za chybu klientovi, ale realitce).
    Tedy mi šlo pouze o tento paradox. Však i autor článku se nazývá právníkem a tedy ani on za své rady v článcích žádnou odpovědnost nenese.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).