Hlavní navigace

Spekulace vůči kurzovému závazku se na začátku týdne zřejmě uklidňují

13. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Po nezajímavém pondělí bude v úterý zveřejněno více ekonomických dat. Německý ZEW index by se měl mírně zvýšit a umazat další část svého poklesu po referendu o brexitu.

Český běžný účet v červenci vykáže deficit především kvůli horší bilanci se zbožím. Vliv na korunový trh ale neočekáváme.

Důvěra finančních trhů v německou ekonomiku se pomalu zotavuje

Hlavní zprávou úterního obchodování bude německý ZEW index důvěry finančních trhů v největší evropskou ekonomiku. SG očekává v září jeho mírný růst z 0,5 na 2,0 bodu, což odráží pomalé zotavení po referendu o brexitu. Rizikem pro hodnocení kondice německého hospodářství je vývoj průmyslu a objednávek v posledních měsících, který spíše zaostal za očekáváním trhů.

Euro proti dolaru umazalo další část svých nedávných zisků

Kalendář makroekonomických údajů na hlavních trzích byl včera prakticky prázdný. Euro proti dolaru dále korigovalo své zisky ze začátku minulého týdne, když oslabilo o zhruba třetinu procenta k 1,122 USD/EUR.

Český běžný účet zřejmě v červenci vykáže deficit

Český červencový běžný účet má zřejmě nakročeno k výraznému deficitu (možný je i hlubší, než námi očekávaných 8,6 mld. CZK) v souladu s tím, jaké zklamání přinesla minulý týden obchodní bilance. Vliv na trh ale nepředpokládáme. Koruna pravděpodobně setrvá na kurzovém závazku.

skoleni_13_10

Situace na korunových forwardech se včera uklidnila

Kurz české měny na začátku týdne zůstal prakticky beze změn na hranici kurzového závazku. Stabilizovala se i situace na forwardech, které setrvaly na stejných úrovních jako v pátek. Zřejmě tak opadl akutní přiliv spekulativního kapitálu a zároveň nutnost centrální banky výrazně intervenovat.

I aktivita na ostatních trzích byla nízká. Forint v pondělí prakticky stagnoval, polský zlotý o zhruba třetinu procenta oslabil. Z makroekonomických dat byla zveřejněna pouze revize polských inflačních dat, které nakonec setrvaly beze změn.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).