Hlavní navigace

Soutěž se mění v realitu, bude obchodovat za skutečné peníze

24. 10. 2012
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Ti nejlepší dostanou deset tisíc korun na další pokusy v investování. Pro všechny je však otevřená cesta vyzkoušet si zhodnocení peněz, aniž by vás to finančně zruinovalo.

Třetí týden obchodování se společností Bossa na demo účtech máme úspěšně za sebou. Měšec.cz je partnerem této soutěže a její pravidla najdete zde: Soutěž jaká v ČR ještě nebyla! Do reálného kola postoupilo 25 nejlepších obchodníků. Společně s nimi každý týden postoupil 1 soutěžící, který byl v daném týdnu nejúspěšnější.

Do finálního kola tedy postupuje 28 nejlepších, kteří přejdou z demo do reálného kola soutěže. V tomto kole dostanou od Bossy částku 10 000 Kč, kterou musí co nejlépe zhodnotit. Bude se tedy už obchodovat s reálnými penězi, nikoliv virtuálními. Všem postupujícím server Měšec.cz gratuluje.

Soutěže se však můžou zúčastnit i ostatní zájemci. Je však nutné si u Bossy založit reálný účet a vložit na něj 10 000 Kč (ne více ani méně). Hlavní výhrou pro toho, kdo zhodnotí ve druhém kole peníze nejvíce, je hybridní automobil značky Honda CRZ.

Výsledky demo kola soutěže

A jak se soutěž vyvíjela? Nejúspěšnějším byl soutěžící s přezdívkou Menstars, který počáteční kapitál ve druhém týdnu soutěže zhodnotil téměř 6násobně (599,73 %). Úspěšní byli však další soutěžící, kteří počáteční investici zhodnotili čtyřnásobně (405,17 a 393,83 %).

Trader ze 3. týdne (Label5) přitom začal svůj poslední obchodní týden ztrátově. Všechno se změnilo až ve čtvrtek, kdy na měnovém páru USD/CZK dosáhl fantastických zisků. Česká koruna vůči euru i americkému dolaru na počátku předchozího týdne nejdřív posilovala, následně pak opět přišly slovní intervence ze strany guvernéra Singera (ve čtvrtek) a dalšího člena bankovní rady Kamila Janáčka, v důsledku čehož CZK oslabil, uvedla analytička společnosti Bossa Michala Moravcová

Nejlepší soutěžící v jednotlivých týdnech investiční soutěže
Kolo a datum Přezdívka a zhodnocení fiktivního kapitálu
1. kolo Akiabel (405, 17 %)
2. kolo Menstars (599,73 % )
2. kolo Label5 (393,83 % )

Zajímavé je také to, že jen pětina postupujících byly ženy. To, že jich bylo méně, však nevypovídá nic o jejich investičních schopnostech. Z 11 764 hráčů se totiž soutěže zúčastnilo 14 % žen. Ženy tak byly statisticky úspěšnější.

Co se obchodovalo?

A co se nejvíce obchodovalo? Nejobchodovatelnějším instrumentem v soutěži byl měnový pár EUR/USD. Celkem se s tímto měnovým párem uskutečnilo 27 314 transakcí, což je více než u zlata a ropy dohromady (19 881).

Ziskovost/ztrátovost nejčastějších transakcí Počet ziskových transakcí Počet ztrátových transakcí Počet transakcí za 3 týdny celkem Ziskové transakce v % Ztrátové transakce v %
EUR/USD 27 314 8 296 35 610 76,70% 23,30%
Zlato 11 635 4 486 16 121 72,17% 27,83%
Ropa 8 246 2 078 10 324 79,87% 20,13%

Při obchodování s ropou mohli investoři dosáhnout největšího zhodnocení. Ropa byla v posledních týdnech značně volatilní (kolísává) a byla ve znamení poklesu – z hodnoty 93 dolarů poklesla až na dnešních 86 dolarů za barel.

Na čem se dalo nejvíce vydělat? 

A jaké byly nejziskovější obchody? Mezi 5 nejziskovějších obchodů prvního kola patřil i nákup 1 lotu hongkongského indexu Hang Seng na začátku soutěže, tedy 3. října. Obchodník pozici zavřel, index prodal až 19. října, kdy byla soutěž u konce, čímž získal až přes 107 000 Kč, uvádí Moravcová.


Autor: Bossa

Nejziskovější obchody soutěže

Naopak tři z pěti nejztrátovějších obchodů v prvním kole soutěže co do velikosti absolutní ztráty bylo zavřeno v jeden, a to na měnovém páru EUR/USD. Ve dnech 15 a 16 října tradeři sázeli na pokles eura vůči dolaru a euro prodávali. Situace se vyvíjela ale opačně, než před otevřením obchodu předpokládali. Euro posilovalo a oni ztráceli. Všichni tři pak ztrátový obchod v noci zavřeli se ztrátou od 68 842.95 do 111 673 Kč. Posilování eura v tento den způsobila jak dobrá data z Německa (index ZEW), tak spoléhání investorů na to, že Španělsko ve finále přece jenom požádá o pomoc, dodává Moravcová. 

Při mém obchodování jsem největšího zisku naopak dosáhl na měnovém páru EUR/USD, kde jsem vydělal téměř 4000 Kč. Největší ztrátu jsem dosáhl v prvním týdnu obchodování, kdy jsem nesprávně nastavil stop-losy a ztráta dosáhla více než 5400 Kč. 

skoleni11_1

Snažil jsem se pomocí technické analýzy následovat trendové čáry, bohužel strategie se mi příliš neosvědčila. Proniknout do tajemna krátkodobého obchodování mě však láká, budu se o to snažit prostřednictvím demo účtu nadále. Možná také navštívím i některé seminářů společnosti Bossa. 

Investiční soutěž ukázala, že krátkodobě obchodovat je jednoduché. Stačí si k tomu jen stáhnout obchodní platformu a můžete začít. Zkušenosti pak můžete získávat na demo účtu a dále se v obchodování zdokonalovat.

Anketa

Jak jste dopadli v investiční soutěži společnosti Bossa?

Autor článku

Nejčastěji se věnuje tématům z oblasti investování, financí a makroekonomie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).