Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Soumrak vkladových produktů. Proč úroky na spoření nerostou? od togu - No nedivímse,že kdo může si peníze co nepotřebuje...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 5. 2. 2019 11:24

    togu (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    No nedivímse,že kdo může si peníze co nepotřebuje posílá do Německa nebo Rakouska.Proč tam může fungovat trh s procenty na spoření a tady ne!!Vím že Rakušáci měli dokonce 8% zhodnocení a tady se to pohybovalo někde kolem 2%,podotýkám před 30lety!!Mne to příjde,že stát nechce mít bohaté lidi raději budou lidi ožebračovat a pak se diví,že ekonomika jde do kelu!!Takto můžou přemýšlet jen tupci.Bohatý jednotlivec netvoří nic,ale bohatý stát to znamená většinu lidí,jó to už je jiná,ale to se přeci v pseoudokapitalizmu nesmí!!

  • 5. 2. 2019 15:40

    bb (neregistrovaný) 185.188.102.---

    Pseudokapitalismus máme proto, že kapitalismus funguje ještě hůř než pseudokapitalismu. Kdyby k prosperitě stačilo omezit fungování státu, prosperovali všechny státy, protože by to zvládl každý blbec. Ale ono to není tak jenoduché. Vážně si myslíte, že to nikdo nezkoušel? Každý takový pokus nakonec smetla krize a lidé se rádi vrátili k "pseudokapita­lismu". Bohatý jednotlivec pak většinou skutečně nemusí nic tvořit (i když výjimky samozřejmě jsou) - podku má zaručený příjem ze svého majetku, proč by se namáhal? Států, které nezasahují do ekonomiky, je například v Africe plno. Můžete tam svobodně pdonikat a stát vás v ničem nebude omezovat (ale ani nezajistí spravedlnost, infrastrukru, zdravotnictví, školství....).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).