Hlavní navigace

Smíšené vítězství Merkelové ve volbách

Petr Bártek

V pátek americké akciové indexy mírnily týdenní zisky (S&P 500 –0,72 %, Nasdaq –0,39 %). Microsoft by dnes měl představit novou generaci svých tabletů Surface.

Doba čtení: 2 minuty

V pátek americké akciové indexy mírnily týdenní zisky (S&P 500 –0,72 %, Nasdaq –0,39 %). Microsoft by dnes měl představit novou generaci svých tabletů Surface. Obecně se očekává, že budou lehčí a výkonnější a vzhledem k slabým prodejům předchozího modelu (které vedly až k odpisům) se očekává i nižší cena, pokud chce získat výraznější roli na trhu. 

Asijské akciové indexy klesaly (australský ASX –0,46 %, Hang Seng –0,66 %).

V rámci indexu ASX se nejvíce dařilo zdravotnickému sektoru a naopak relativně nejméně sektoru spotřebitelského zboží. Volby v SRN sice přinesly výrazné vítězství kancléřky Angely Merkelové (CDU/CSU), na zisk většiny to ale nestačilo. Navíc tradiční spojenec, liberální FDP, se do Spolkového sněmu nedostala. CDU/CSU se tak nabízí možná koaliční jednání se sociálními demokraty, nebo se zelenými. Dopoledne vychází indexy nákupních manažerů v EMU i SRN za září. Očekává se pokračování pozvolného meziměsíčního nárůstu, což ukazuje na aktuální příznivé ekonomické momentum v Evropě. Evropské akciové indexy zahájily obchodování lehce v mínusu. Naopak index pražské burzy po prudším poklesu v pátek mírně roste. Martin Krajhanzl (analytik) 

dan_z_prijmu

NWR: Interview se šéfem OKD

Ředitel OKD Fabián řekl, že společnost je ve finální fázi vyjednávání ohledně prodeje koksáren OKK, potvrdil plán prodat koksárny do konce roku. – Fabián potvrdil plán zavřít do konce roku 2014 důl Paskov, ale také ochotu jednat se státem o možné pomoci a prodloužení těžby. Ředitel OKD v podstatě zopakoval dřívější záměry, které jsou dobře známé. 

P227 NWR: 

4Q 13 benchmark dohodnut na USD 152/t Podle zdroje Platts byl minulý čtvrtek v Asii dohodnut benchmark pro tvrdé koksovatelné uhlí na úrovni 152 USD/t, tedy USD 7/t nad 3Q 13 benchmarkem a přesně na úrovni aktuálních spotových cen. To by mohlo být pro část trhu negativní překvapení, protože benchmarkové ceny se obvykle uzavírají s mírnou prémií na spotové ceny. NWR začne teprve o cenách na 4Q 13 vyjednávat a jeho ceny sledují spíše spot v době jednání, než benchmark. Tato cena by podle našich odhadů u NWR odpovídala 35–40mn Eur EBITDA a 15–20mn Eur negativního cash flow ve 2H 13 před úpravou pracovního kapitálu. Cash flow ve 2H 13 by pak bylo po úpravě pracovního kapitálu přibližně nulové. My odhadujeme, že současné ocenění NWR již zahrnuje další výrazný růst cen v příštím roce. Petr Bártek, (analytik), +420 224 995 227

Našli jste v článku chybu?