Hlavní navigace

Skupině Stock Spirits výrazně vzrostl čistý zisk. Navrhne vyšší dividendu

8. 3. 2017
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Čistý zisk po zdanění Stock Spirits oproti předchozímu roku výrazně vzrostl. Společnost navrhla dividendu na úrovni 5,45 EUR centů na akcii a celková dividenda za rok 2016 tak dosáhne 19,6 EUR centů, jde tedy o výrazné navýšení oproti roku 2015.

Hlavní události

Společnost Stock Spirits dnes oznámila výsledky za rok 2016. Tržby klesly o 0,6 % na 261 mil. EUR. EBITDA mírně poklesla o 4,1 % na 51,5 mil. EUR a čistý zisk po zdanění výrazně vzrostl o 46,4 % na 28,4 mil. EUR.

 Fortuna zítra zveřejní hospodářské výsledky za rok 2016. Očekáváme růst přijatých sázek přes 20 % a pokles EBITDA o 15 % kvůli nárůstu provozních nákladů.

Unipetrol během následujících tří let dodá 213 miliónů nafty pro motorové lokomotivy Českých drah za odhadovaných 4,4 mld. CZK.

Západoevropské akcie dnes zahájí smíšeně.

V Evropě dnes Německo zveřejní lednovou průmyslovou výrobou, která zřejmě opět vzrostla o více než 2 % m/m a vymazala tak svůj překvapivý pokles v prosinci o 3 % m/m, který byl způsoben delšími vánočními odstávkami. V USA agentura ADP zveřejní statistiku únorové tvorby pracovních míst v soukromém sektoru, jejíž zlepšení by mělo naznačit vyšší počet nově vytvořených pracovních míst, které budou zveřejněny v pátek. Spojené státy odpoledne na trh pošlou pravidelné týdenní zprávy o počtu žádostí o hypotéku a o vývoji zásob ropy na americkém území od vládní energetické agentury EIA.

Hospodářské výsledky za čtvrtý kvartál loňského roku představí německá Deutsche Post a výrobce sportovního oblečení a obuvi adidas.

Analytici Société Générale zvýšili doporučení na Koupit pro švýcarskou farmaceutickou společnost Novartis.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy včera poprvé za poslední měsíc zažily druhý denní propad v řadě. Index S&P 500 ztratil 0,3 %, když ztrácely především farmaceutické tituly v reakci na zveřejněný plán republikánů na zrušení Obamacare a tweet presidenta o snižování cen léků. Z farmaceutických firem, které odepsaly 0,7 %, na tom byly nejhůře biotechnologické tituly s 1,6% ztrátou. Druhý největší pokles zaznamenaly telekomunikační společnosti s 0,7% ztrátami. Nedařilo se ani finančním institucím, jejichž akcie druhým dnem klesaly a odevzdaly 0,3 %. Snap Inc. včera odepsal 10 % a po dvou dnech ztrát klesl pod cenu IPO 24 USD za akcii.

Na asijských trzích se dnes nedařilo japonským akciím, které odepsaly kolem 0,5 %. Naopak akcie obchodované v Hongkongu přidávají, když index Hang Seng si připisuje 0,4 %.

Stock Spirits Group PLC

Společnost dnes oznámila hospodářské výsledky za rok 2016. I přes nárůst objemu prodeje o 4,2 % došlo díky silné cenové konkurenci především na polském trhu a nepříznivému vývoji měnových kurzů k 0,6% poklesu tržeb na 261 mil. EUR. V konstantních kurzech tržby vzrostly o 1,2 %. Ziskovost na úrovni EBITDA mírně poklesla o 4,1 % na 51,5 mil. EUR. Čistý zisk po zdanění oproti předchozímu roku výrazně vzrostl o 46,4 % na 28,4 mil. EUR. Společnost navrhla dividendu na úrovni 5,45 EUR centů na akcii a celková dividenda za rok 2016 tak dosáhne 19,6 EUR centů, jde tedy o výrazné navýšení oproti roku 2015 (5,8 EUR centů na akcii).

Výsledky podle nás odrážejí nastoupenou cestu obratu po výměně vrcholového managementu, stabilizaci pozice společnosti v problematickém polském regionu a potvrzení záměru společnosti i nadále vyplácet přebytečný cash flow na dividendách. Výsledky hodnotíme mírně pozitivně a předpokládáme, že by mohly podpořit cenu akcie, která zatím od počátku roku ztratila 2,6 %.

Fortuna

Společnost Fortuna zítra zveřejní hospodářské výsledky za rok 2016. Očekáváme, že rostoucí aktivita sázkařů především na internetových a mobilních platformách v loňském roce výrazně podpořila růst přijatých sázek, které podle nás překročí managementem indikovaných 1,01 mld. EUR a oproti roku 2015 vzrostou o více jak 22 %. Výrazný propad ziskovosti ze třetího čtvrtletí podle nás pokračoval i ve čtvrtém kvartále díky nárůstu provozních nákladů. Očekáváme, že celoroční EBITDA dosáhne necelých 23 mil. EUR a její pokles tak dosáhne spíše úrovně na horní hranici indikované managementem (10–15 %). Zvýšené náklady v druhém pololetí byly způsobeny také náklady na přípravu významné akvizice společnosti Hattrick Sports Group za 85 mil. EUR, díky které získala rumunského lídra na sázkovém trhu (Casa Pariurilor), druhou největší chorvatskou sázkovou kancelář PSK a podíl ve španělské Luckia.

skoleni_29_6

Unipetrol

Společnost Unipetrol RPA, která je součástí holdingu Unipetrol, vyhrála soutěž na dodávky nafty pro motorové lokomotivy Českých drah na další tři roky. Odhadovaná objem zakázky na 213 miliónů nafty je 4,4 mld. CZK. Naftu pro České dráhy dodává společnost Unipetrol od roku 2011.

Zprávu vnímáme pozitivně a očekáváme, že by mohla podpořit akcie společnosti, které od začátku roku posílily o 19 %, v dalším růstu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).