Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Skrytá rizika pojištění: Pozor na výluku na zdravotní stav před podpisem smlouvy od Marcel - Jak postupovat, když cca 2,5 mil. ŽP je...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 30. 5. 2018 7:35

  Marcel (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

  Jak postupovat, když cca 2,5 mil. ŽP je neplatných? Proč si pojistitelé nepohlídali velké makléřské firmy, které předělávali ŽP, jak běžícím pásu? Proč provize sjednateli se rovnala dvěma letům prostředků, které klient do pojištění dal?

 • 31. 5. 2018 7:36

  Vladimír Kutálek

  Jestli je 2,5 mil. ŽP neplatných rozhodnou soudy, nepokoušel bych se předjímat výsledek. Osobně pochybuji, že by zrušili takové množství smluv, podobně jako nezneplatnili obrovské množství nájemních smluv s regulovaným nájemným.

  Proč si pojistitelé nepohlídali "velké makléřské firmy"? Protože je motivovali, aby předělávali smlouvy a nejen je ale i interní sítě především smlouvy jiné pojišťovny a mnohdy i vlastní smlouvy, když starší smlouvy se ukázali pro ně nevýhodné.
  Myslím si, že váš pohled je zkreslený. Smlouvu nikdo nepředělá bez podpisu klienta- Žádná regulace nezabrání minimálně lži, podvodu. Někdy, často i ta regulace jde proti zájmům klienta (např. současné omezení hypoték, i storno provize není úplně v zájmu klienta).
  Jediné řešení je osvěta - o což se snažím svými články.

  Dva roky je hodně, pokud sjednatel sjedná "nějakou" smlouvu klientovi, víceméně jen udělá byrokracii a jde dál. Dva roky je málo, resp. spíše absolutní částka u menších i středních smluv, když sjednatel by rád vybral klientovi smlouvu na míru, zjistil a pochopil klientovi požadavky, životní situaci, vysvětlil možnosti, podmínky, porovnal na míru. A dále by se o něj rád dál staral, když si klient pořídí partnera, bude mít děti atd.
  Zeptejte se pojišťoven.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).