Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Skrytá rizika pojištění: Pozor na výluku na zdravotní stav před podpisem smlouvy od Ramesse II. - Několikrát jsem o tomto pojištění uvažoval, ale nakonec...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 30. 5. 2018 6:39

  Ramesse II. (neregistrovaný) 185.153.195.---

  Několikrát jsem o tomto pojištění uvažoval, ale nakonec mi vždy vyšlo, že to je zcela nesmyslný produkt, protože nikdo samozřejmě není úplně a bez výhrad zdravý (má alespoň vyšší tlak, zvýšený cholesterol nebo prodělal nějaké angíny) a na základě toho už má pojišťovna argument pojistné nevyplatit - tedy platil bych pojištění, ze kterého bych nikdy už z principu tohoto pojištění neviděl zpět ani korunu a to za žádných okolností (snad s nějakým hodně dobrým právníkem, který by stál ale více než samotné pojistné plnění). Tak jsem se rozhodl udělat si rezervu pro případ nemoci sám - pokud nepřijde měna nebo hyperinflace, tak mám jistotu, že v případě potřeby si "pojistné" řídím sám.

 • 31. 5. 2018 7:18

  Vladimír Kutálek

  Nemusíte být naprosto zdravý, aby pak pojišťovna plnila.
  Některé pojišťovny vůbec výluku na zdravotní stav před pojištěním nemají - když vás přijmou plní (pokud jste nelhal ve zdravotním dotazníku).
  Pokud si pojišťovna vyžádá zdravotní dokumentaci nebo dokonce zdravotní prohlídku a přijme vás bez poznámek do pojištění, nedovedu si představit, že by neplnila s odkazem na tuto výluku.

  Článek se pokusil upozornit především na pojištění, kdy pojištovna pojistí bez zkoumání zdravotního stavu před uzavřením pojištění, taková pojišťovna typicky zkoumá zdravotní stav až při pojistné události.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).