Hlavní navigace

Názor k článku Skrytá rizika pojištění: Pozor na výluku na zdravotní stav před podpisem smlouvy od Vladimír Kutálek - Jestli je 2,5 mil. ŽP neplatných rozhodnou soudy,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 31. 5. 2018 7:36

  Vladimír Kutálek

  Jestli je 2,5 mil. ŽP neplatných rozhodnou soudy, nepokoušel bych se předjímat výsledek. Osobně pochybuji, že by zrušili takové množství smluv, podobně jako nezneplatnili obrovské množství nájemních smluv s regulovaným nájemným.

  Proč si pojistitelé nepohlídali "velké makléřské firmy"? Protože je motivovali, aby předělávali smlouvy a nejen je ale i interní sítě především smlouvy jiné pojišťovny a mnohdy i vlastní smlouvy, když starší smlouvy se ukázali pro ně nevýhodné.
  Myslím si, že váš pohled je zkreslený. Smlouvu nikdo nepředělá bez podpisu klienta- Žádná regulace nezabrání minimálně lži, podvodu. Někdy, často i ta regulace jde proti zájmům klienta (např. současné omezení hypoték, i storno provize není úplně v zájmu klienta).
  Jediné řešení je osvěta - o což se snažím svými články.

  Dva roky je hodně, pokud sjednatel sjedná "nějakou" smlouvu klientovi, víceméně jen udělá byrokracii a jde dál. Dva roky je málo, resp. spíše absolutní částka u menších i středních smluv, když sjednatel by rád vybral klientovi smlouvu na míru, zjistil a pochopil klientovi požadavky, životní situaci, vysvětlil možnosti, podmínky, porovnal na míru. A dále by se o něj rád dál staral, když si klient pořídí partnera, bude mít děti atd.
  Zeptejte se pojišťoven.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).