Hlavní navigace

Skončila "ČEZovská hladovka"?

Michal Kubík

Včerejší obtížné jednání o rozpočtu EU na roky 2014 až 2020 zamrazilo evropské trhy na nule. Index DAX startoval spíše v záporné nule a dopoledne se pohyboval okolo 7.235 bodů (- 0,25 %).

Doba čtení: 1 minuta

Oproti dnešnímu dni ale může být tento víkend o něco zajímavější. V sobotu by totiž podle Dow Jones měla proběhnout telekonference ministrů financí EZ. Údajně se budou připravovat na pondělní setkání. Uvažuje se i o tom, že by jednotlivé vlády vrátily Řekům 75 % úroků, které obdrží z dluhopisů držených ECB. V neděli proběhnou regionální volby v Katalánsku, které je z celého Španělska nejbohatším regionem. Není jisté, jestli by po případném odtržení mohlo Katalánsko zůstat v Evropské unii. Podle španělského premiéra Rajoye by museli Katalánci znovu zahájit vstupní rozhovory s EU.

Z korporátních zpráv investory potěšily informace o firmě KIT digital, u které se ještě včera spekulovalo o bankrotu. Bývalý ředitel KIT digital - Tuzman napsal veřejný dopis představenstvu KIT digital s tím, že odmítá chyby v účetnictví (z let 2009 až 2Q 2012). Zároveň nabízí 3,75 USD (72 CZK) za akcii a chce firmu koupit. Aktuálně se akcie KitD na US burze obchodují za 0,80 USD (15,6 CZK).

Pražskou burzu pohnaly nejvíce akcie ČEZ nárůstem o 2,91 % (661,80 CZK). Podle mého názoru už investoři „ČEZovskou hladovku“ nevydrželi a začali jej zkupovat ve velkých množstvích. Proto i nadále z pražské burzy přikládám velkou váhu akciím ČEZ, u kterých je velmi zajímavá investiční příležitost.

Našli jste v článku chybu?