Hlavní navigace

Názor k článku Senioři a finance: i v důchodu si můžete přivydělávat od avod - Slávko, píšete mi ze srdce, lépe bych to...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 9. 2015 9:32

    avod

    Slávko, píšete mi ze srdce, lépe bych to nenapsal.
    Snad jenom přidám zkušenosti z mého okolí, kteří noví důchodci dále zůstávají v zaměstnání. Nejsou to dělnice. Ty odcházejí strhaní do předčasného důchodu. Jsou to učitelky a jiní státní zaměstnanci /úředníci/. V MŠ jsou 3 dúchodkyně, které mají výhodnější směny, kdy děti spí. Ředitelka je také důchodkyně, tak je to pochopitelné. V ZŠ ředitel nemůže přijmout nové učitele s aprobací /např. anglického jazyka/, protože místa jsou obsazena neaprobovanými důchodci, které ale nemůže propustit, když oni nechtějí. Bodejť by chtěli, když ke svému platu 18 tis. čistého berou skoro stejný důchod, že? To je motivace, která je drží v práci! Nejsou to zkušenosti nebo láska k práci! I když ve výjímečných případech asi ano.
    Proto se k vám Slávko přidávám: důchodci, běžte na zasloužený odpočinek a užívejte zbytku života a vnoučat. Anebo, když máte tak rádi práci, pracujte, ale důchodové dávky nechte těm, co už nepracují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).