Hlavní navigace

Názor k článku Schyluje se k bouři na trhu hypoték!? od Radek P. - Dle Vaší diskuze je pro mě nejasné proč...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 5. 2001 16:38

  Radek P. (neregistrovaný)

  Dle Vaší diskuze je pro mě nejasné proč NENÁVRATNOU DOTACI vlastně dar mají dostávají POUZE OBCE - copak předmětem činnosti obcí s jejich deficitními rozpočty kdy nemají na údržbu komunikací apod. je VÝSTAVBA BYTŮ ?? Asi není jasné, že obce z daní občanů platí několika VYVOLENÝM BYDLENÍ. Proč ?!!!

  Další problém je v tom, jak se to stalo známým, že to že se jedná o nájemní byt je pouze zástěrkou. Ve skutečnosti měli měsíčně platit částku mnohem vyšší:

  "jako nájem" = regulovaný nájem + poplatek za související služby.

  Ve skutečnosti dle výše splátky bylo zřejmé, že je v PLATBÉ SCHOVÁNA ÚHRADA CENY STAVEBNÍ FIRMÉ. Byty staví normální komerční subjekty za plné ceny - obce sotva mají na materiál slevu, že !!! Byt tedy pochopitelně musí někdo CELÝ zaplatit.

  Na druhou stranu tyto byty jsou většinou luxusní a jejich "jako nájemníci" jednají zcela se stavební firmou. Příkladem budiž zelené údolí v hlavním městě. Staví je tam dceřinná společnost nechvalně známé zkrachovalé banky a dostala OD STÁTU na luxusní bydlení cca 22 miliónu Kč POUZE na infrastrukturu a měla by dostat ještě 262 miliónu Kč na byty. Byty je možné obratem koupit - viz. reklama na jejich prodej.

  Hodnotím zde tedy , že špatné Nařízení vlády umožňuje tento tunel. To že to lze, neznamená že je to správně anebo že by to tak mělo fungovat dál. Tímto stát vyhodil na podobné "naoko" nájemné byty již cca 14 miliard korun (viz. státní rozpočet - kapitola Ministerstvo pro místní rozvoj - Dotace za několik let) a přitom jak samo minerstvo tvrdí nemá např. na podporu hypoték což jediné by bylo spravidlé ke VŚEM STEJNĚ. Ptám se tedy proč i já PLATÍM vedoucímu z banky levnější bydlení v jeho novém bytě - JENOM PROTO ŽE SE ZNÁ SE STAROSTOU. To je dost špatný bolševický VTIP !!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).