Hlavní navigace

Názor k článku Schyluje se k bouři na trhu hypoték!? od Radek.Mann@sepnet.cz - Na Vaši řečnickou otázku lze lehce odpovědět. Protože...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 2. 5. 2001 20:16

    Radek.Mann@sepnet.cz (neregistrovaný)

    Na Vaši řečnickou otázku lze lehce odpovědět. Protože nařízení vlády 481/2000 se týká sice dotací, ale má dvě nepříjemné vlastnosti.
    1. vzniklý byt musí být nájemní (§ 1 Předmět úpravy)
    2. byt musí být ve vlastnictví, nebo spoluvlastnictví obce (§ 3 Podmínky pro získání dotace), která ho nesmí 20 let převést na nikoho jiného atd.
    Takže se nejedná o byt v rodinném domě, to je výslovně v nařízení uvedeno! Pokud by byl byt v nástavbě v podkroví, nebo přístavbě, tak ano, ale pouze pokud bude ve vlastnictví nebo spoluvlastnictví obce.
    Pokud mohu já soudit, tak je tato dotace hojně využívána obcemi, takže se asi nedá tvrdit, že se oni neví. Je známější jako "třistadvacítka", toto označení je asi nejrozšířenější, protože se poskytuje ve výších 320 tis. Kč, 370 tis. Kč, 400 tis. Kč, 500 tis. Kč a 700 tis. Kč dle určení budoucího použití bytu a jak, kde, popř. z čeho byl postaven, či přestavěn.
    S pozdravem