Hlavní navigace

Názor k článku Schyluje se k bouři na trhu hypoték!? od David - Nemáte prostředky nebo Vám na koupi bytu něco...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 5. 2001 16:05

  David (neregistrovaný)

  Nemáte prostředky nebo Vám na koupi bytu něco chybí žádejte dotaci 400.000,- !!!
  Zapoměli jste, že Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) poskytuje dle nařízení vlády 481/2000 nenávratnou dotaci (vlastně dar který se nemusí vracet) na výstavbu bytů až do výše 400.000,- na byt, všem kteří řeší bydlení, bez rozdílu v jaké situaci se nachází ?

  Bytem je samozřejmě i byt v rodinném domě, nástavbě v podkroví, přístavbě a jinde. Žádejte tedy 400.000,- které poskytuje ministerstvo pro místní rozvoj na byt každému kdo řeší bytovou otázku na základě toho zákona novelizovaného v roce 2000 uveřejněné ve sbírce zákonů (viz např. http://www.sagit.cz /sbirka/ksbdefault.htm), kde "stát" zaplatil část kupní ceny bytů.
  Loni se vyplatilo 2,98 miliard korun. Seznam doposud vyplacených dotací je podle staveb uveden na webu ministerstva: www.mmr.cz. Celkem se od roku 1997 vyplatilo již asi 14 miliard Kč. Je tam seznam vyplacených dotací rozepsaný podle staveb - Bytová politika - Rozdělení přiznaných podpor. Asi se tato dotace málo využívá protože se o ni moc neví. Na druhou stranu mi připadá že se jedná o "kamarádčofty" od úředníků obecních a městských úřadů a MMR, kteří to dohazují svým známým.

  Ale proč tedy nežádat taky ?!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).