Hlavní navigace

S&P 500 na měsíčním minimu

Martin Krajhanzl

Včera americké akciové indexy klesaly (S&P 500 –0,85 %, Nasdaq –0,98 %) a index S&P 500 se tak dostal na měsíční minimum.

Doba čtení: 2 minuty

V 13:30 vychází NFIB index nálady mezi malými podniky za září (oč. mírný m/m nárůst na 94,3 b., což je poblíž pětiletého maxima) a po konci obchodování své kvartální výsledky za 3Q zveřejňuje výrobce hliníku Alcoa (oč. upravený zisk na akcii 0,05 $ navzdory očekávanému poklesu tržeb o 3 % především díky úsporným opatřením, když ceny hliníku jsou stále nízko).

Celkově se očekává, že firmy z indexu S&P 500 v 3Q dosáhly meziročního nárůstu zisku o 4,5 %. Největší růst se čeká u finančního (díky růstu výnosů s pozitivním dopadem na čistou úrokovou marži), telekomunikačního (pokračující migrace uživatelů k chytrým telefonům, což znamená vyšší průměrný výnosy na uživatele) a sektoru zbytného zboží (například automobilky). Asijské akciové indexy mírně rostly (Nikkei 225 +0,30 %, Hang Seng +0,95 %). V rámci indexu Nikkei se nejvíce dařilo síťovým odvětvím a naopak relativně nejméně sektoru ropa a plyn. Evropské akciové indexy zahájily obchodování lehce v mínusu. V 12h vychází srpnové tovární zakázky v SRN (oč. +1,1 % m/m, +4 % r/r). Index pražské burzy otevřel poblíž včerejšího závěru.

dan_z_prijmu

ArcelorMittal investuje do ostravských oceláren

ArcelorMittal investuje 53 mil. $ do své ostravské ocelárny a plánuje zvýšení exportů mimo Evropu. Modernizace je zaměřena na zvýšení výroby oceli vyšší kvality a měla by být dokončena do letošního listopadu (Bloomberg). Je to dobrá zpráva pro NWR, když investice ukazuje zájem mateřské společnosti o pokračování výroby ve své ostravské ocelárně navzdory aktuálně slabým podmínkám na trhu s ocelí.

Oba noví zájemci by mohli získat kmitočty LTE

Šéf ČTÚ Novák řekl, že všech 5 kandidátů může získat frekvence pro sítě LTE, když regulátor pro ně vyčlenil část frekvencí v pásmu 800 MHz a část v 1 800 MHz. Také výše dosažené ceny v aukci by už neměla být důvodem k zastavení aukce, jako tomu bylo v předchozí dražbě (ČTK). Opatření regulátora by mohlo vést k vyšší konkurenci na českém mobilním trhu. Aukce by měla začít 11. listopadu.

Našli jste v článku chybu?