Hlavní navigace

Názory k článku Ruská ekonomika pod tlakem sankcí

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 12. 8. 2014 22:38

  Čestmír (neregistrovaný) 78.80.10.---

  Každý kdo zná Rusko opravdu dobře se musí celkové situaci útrpně usmívat. Rusko za celou tisíciletou historii ještě nikdo nikdy nesrazil na kolena. Je vždy lepší mít Rusko za přítele a mít jej od komtrolou, než jej zahnat do rohu, protože Ruský národ se zahnat do rohu nedá, to již zkoušeli jiní machři.
  Výsledek sankcí: Do 3-4 měsíců si Rusko opatří dodávky z 8O% nahrazující sankcionáře z Egypta, Turecka, Jižní Ameriky. V každém případě, za výraně nižší ceny než z předražené Evropy. Efekt první.
  V rámci Egypta jde o bártrový obchod "zbraně za potraviny" a na tom Rusko výrazně vydělá. Efekt druhý. Za zboží a potraviny z Brazílie bude platit místní měnou v rámci nově založené banky (nikoliv v Eurech nebo Dolarech) v kurzových rámcích Rubl/Brazilský real a BRICS začne fungovat rychleji než kdokoliv čekal, nehledíc na to že jsou složena deposita (autorizace USD 100 miliard pro každého člena) Efekt třetí.
  Nevím co bude svět dělat s těmi biliony nově natištěných US Dolarů a Euro když jim bude chybět odpovídající objemy zboží. Na derivátech a podobných "fiktivních bankovních produktech" se to nahonit nedá.
  Další problém pro Evropu je fakt, že Brazilie má velmi kvalitní strojírenské produkty, také Argentina a jsou schopni z velké části Evropu nahradit-však je to také Evropané dokonale naučili.
  Je naivní vykládat pohádky o ztrátě 700 pracovních míst v Česku. Do 2 let to mohou být tisíce-jen letecké motory a sbdodavatelé a je to cca 1500. A co další?? Řekněme si pravdu. Pohledávky v Rusku jsou cca 50 miliard a když nás nebudou potřebovat nevím jak je budeme "páčit" .
  Proč se sankcí neúčastní Švýcarsko, Lucembursko a Rakousko-šup a pomohlo Lukoilu vyřešit problém s prodejem pohonných hmot na Ukrajině. Když máme být vidět ve předu tak zalezeme (naše typická pozice v rámci EU) a když máme věci řešit s chladnou hlavou na rovině faktů a ne podle Ukrajinského tisku tak jsme velcí hrdinové.
  Ten sešup v Evropě nepůjde již zalepit tiskárnou. Ještě, že máme českou korunu a flexibilní ČNB-vyřešíme devalvací. Tedy okradením vlastních občanů jak se obecně v civilizovaném světě definuje devalvace vlastní měny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).