Hlavní navigace

Rozčeří výsledková sezóna povelikonoční nudu?

22. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Velikonoční svátky podle očekávání přinesly všeobecný útlum ekonomické aktivity v západním světě, což bylo vidět i ve snížené volatilitě na globálních trzích.

Ty přitom prozatím ani příliš nerozhodily zprávy o tom, že na Ukrajině se příliš nerespektuje “klid zbraní”, který byl nedávno dohodnut v Ženevě.

Účto_tip_změny21

Tento týden nebude z pohledu makroekonomických dat až tak zajímavý, byť například indexy podnikatelských nálad v eurozóně mohou přitáhnout pozornost (což se může týkat zejména eurodolarového trhu). Tempo hry tak může určovat pokračující výsledková sezóna a to, jak na ní budou reagovat akciové trhy. Akcie ve vyspělých zemích zůstávají stále poměrně drahé, přičemž z dosud reportovaných výsledků se žádná smršť pozitivních překvapení nekoná. Ze zatím vyhlášených výsledků firem zastoupených v S&P500 jen 62 % dokázalo překonat očekávání trhu, přičemž v případě tržeb je to přibližně fifty-fifty.

Buď tedy výsledky firem jako je Mc’Donalds, Apple či Coca Cola dají akciovému trhu fundamentální záminku se posunout výše, anebo můžeme mít brzy před sebou problém. Negativní korekce se pak může týkat především nedávno upisovaných akcií, kterých se vyrojilo v poslední době poměrně dost, přičemž charakteristickým rysem těchto společností bylo to, že ještě nikdy během své (většinou krátké existence) nereportovaly žádné zisky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).