Hlavní navigace

Rošáda v ČEZu by neměla mít na akcie vliv

25. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle některých médií by měl z čela dozorčí rady odejít Martin Roman. Nahradit by ho měl Michal Mejstřík. Na akcie by to velký vliv mít nemělo.

Hlavní události

Martin Roman dnes údajně odejde z čela dozorčí rady ČEZ

Evropské burzy by dnes měly otevřít mírným poklesem

Výsledová sezóna v USA odpoledne pokračuje např. čísly společnosti Procter&Gamble

Z makroekonomických ukazatelů dnes budou zveřejněny indikátory důvěry v Německu nebo objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA

Analytici Société Générale včera zvýšili doporučení i cílovou cenu pro akcie polské telekomunikační společnosti TPSA

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie včera mírně vzrostly navzdory tomu, že čerstvé týdenní údaje z trhu práce byly o něco horší, než se čekalo. Lepší než očekávané čtvrtletní výsledky pomohly k růstu akciím automobilky Ford, po výsledcích naopak spadly skoro o 13 % akcie Symantec. Jiná softwarová společnost Citrix Systems posílila o 5 % díky navýšení zpětného odkupu akcií.

Noční obchodování na asijských trzích ale přineslo pokles, který v případě japonských indexů dosáhl více než 2 %. Po neuspokojivých výsledcích klesly akcie LG Electronics, snížení výhledu srazilo japonský Canon nebo akcie jihokorejské ocelárny Posco.

skoleni_4_3

ČEZ

Podle týdeníku Ekonom dnes údajně odejde Martin Roman z čela dozorčí rady ČEZ a nahradit by jej měl ekonom Michal Mejstřík. Mluvčí ČEZ pouze potvrdil, že se v pátek koná řádné zasedání dozorčí rady.

Tato spekulace ani její případné potvrzení by nemělo mít velký dopad na cenu akcií ČEZ. Martin Roman je předsedou dozorčí rady od září 2011, ale větší vliv na akcie měl předtím jako generální ředitel ČEZ, kterým byl od roku 2004. 

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).