Hlavní navigace

Ropa se přiblížila hranici čtyřměsíčního maxima

21. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cena nejaktivnějšího futures kontraktu na WTI americkou lehkou ropu vzrostla na burze v New Yorku na úroveň téměř čtyřměsíčního maxima.

Na úroveň téměř čtyřměsíčního maxima vzrostla v průběhu čtvrteční obchodní seance na burze New York Mercantile Exchange spadající do skupiny CME cena nejaktivnějšího futures kontraktu na WTI americkou lehkou ropu.

skoleni_8_6

 Jednalo se o reakci na neočekávaný pokles komerčních zásob ropy. Pravidelná statistika amerického ministerstva energetiky odhalila v týdnu končícímu 11.1. pokles zásob černého zlata ve Spojených státech o 951 tisíc barelů. Přitom analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali nárůst komerčních zásob ropy o 2,2 miliónů barelů. 

Futures na ropu s únorovým termínem dodání posílil o 0,96 USD na uzavírací cenu 94,24 dolarů za barel. Jednalo se o nejvyšší uzavírací cenu nejaktivnějšího futures kontraktu od 18.září loňského roku.

Autor článku

Pro společnost Colosseum, a.s. provádí pravidelné finanční a komoditní analýzy se zaměřením na měnové a dluhopisové deriváty. Podílí se na tvorbě automatických obchodních systémů.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).