Spočítejte si...

Zavřít

Názory k článku
Jak ovládat rodinné a osobní finance online nebo přes program

Občan
Občan (neregistrovaný)
8. 10. 2008 2:37 Nový

Programy jsou složité.

celé vlákno
Měl jsem chvíli Money od Mrkvosovtu. Je fakt svělý, ale u nás využiji s bídou 30 % toho, co umí. Je vhodný tak akorát pro amíky. A ostatní programy, díky. Stáhl jsem si demo a jsou jako účetní programy. Těžké složité. Na domácnost stačí běžný excel.
Petr Leitner
Petr Leitner (neregistrovaný)
8. 10. 2008 7:33 Nový

Re: Programy jsou složité.

celé vlákno
MS Money je skvělý program. Bohužel jen v USA. Kdyby to umělo importovat výpisy z banky a naopak samo posílat převoďáky byla by práce s ním naprosto dokonalá.

Ale i tak. MS money mi dokáže připomenout kdy co zaplatit, dokáže předpovědět kolik budu mít peněz za půl roku atd.. Kdo nevyzkouší, nepochopí...
Pavel
Pavel (neregistrovaný)
8. 10. 2008 10:44 Nový

Re: Programy jsou složité.

celé vlákno
Přesně tak. Není nezbytně třeba abych věděl o každé desetikoruně na kdejakém účtu. Mám to nasázený v Excelu, pěkně všechno vedle sebe. Pojistky, platby, mzda, příjmy další a výdaje, SIPO a td. Každý měsíc to stáhnu z banky a naťukám to tam. Už jenom při tomhle se mi to srovnává v představách, jak na tom jsem. Akorát si tak říkám, že třeba miliony by se i počítaly lépe...ale to není problém Excelu...:-)
dzara01
dzara01 (neregistrovaný)
8. 10. 2008 7:43 Nový

Redakčně smazáno

celé vlákno
29. 10. 2009 10:55 smazal Dalibor Z. Chvátal, důvod: SPAM
jiri dvorak
8. 10. 2008 15:27 Nový

Re: on-line

celé vlákno
souhlas zkoušel jsem hodně variant včetně money, filipa, excelu apod. a ***reklama*** jsou zatím nej.

Jediné co mi vadí že neumí (ale to fakt nikdo) je jednoduché klouzavé plánování (klouzavé kdy se plán aktualizuje dle skutečnosti). Přehledné zobrazení - měsíce ve sloupcích, kategorie v řádcích, počáteční stavy nad tím a pod tím a hlavně editovat co se v budoucnu očekává. Řeším to exportem a kontingenční tabulkou ale není to nejlepší. Chci k tomu napsat nějakou teorii a pak případně i makra v excelu, snad příští měsíc.
29. 10. 2009 10:55 redakčně upravil Dalibor Z. Chvátal, důvod: SPAM
KD
KD (neregistrovaný)
25. 10. 2008 10:31 Nový

Re: on-line

celé vlákno
Nikoho nezajima, jestli pouzivas nejaky kontigencni tabulky a makra v Excelu, chapes ty komplexe?
29. 10. 2009 10:54 redakčně upravil Dalibor Z. Chvátal, důvod: SPAM
filo
filo (neregistrovaný)
8. 10. 2008 8:18 Nový

RQ Money

celé vlákno
Pouzivame doma RQ Money, je free, dela to jeden manik ze Slovenska, spokojenost.
http://www.rq.sk/rqmoney.html
Jirquez
Jirquez (neregistrovaný)
8. 10. 2008 8:50 Nový

Re: RQ Money

celé vlákno
Ja pouzivam uz nekolik let JGnash (http://en.wikipedia.org/wiki/JGnash). Je napsany v jave, takze jede vsude (windows, Linux). Je sice jen anglicky, ale jinak naprostá spokojenost.
JMac
JMac (neregistrovaný)
8. 10. 2008 18:41 Nový

Re: RQ Money

celé vlákno
Používal jsem taky RQ money, ale pak jsem přešel na Money manager a používám ho už skoro 2 roky k naprosté spokojenosti. Je ke stažení i na slunečnici
MoB
MoB (neregistrovaný)
8. 10. 2008 19:59 Nový

GnuCash

Existuje i GnuCash, ale složitostí to je dost mimo běžný záběr. GnuCash jede podle pravidel podvojného účetnictví. Pokud to ale někdo zkousne, je to hodně dobré. Složité, ale dobré.
libol
libol (neregistrovaný)
8. 10. 2008 21:01 Nový

Money Manager Ex

celé vlákno
zkoušel jsem spoustu. Osobní hodnocení
MS Money u nás nevyužijete, české (výše jmenované) jsou "učetnictvíl, ne správa domácích financí. GNUCash mi připadal složitý.
Používám Money Manager Ex - zdá se mi výborný pro správu osobních financí, má češtinu. RQ Money mi taky připadá pěkný, ale není důvod měit
Pavel xxx

Re: Money Manager Ex

celé vlákno
já si zatím dělám jakési záznamy v Excelu, protože jsem netušil, že existují na takové zápisky :-) i programy ba i web stránky, no vyzkouším to :-) třeba to bude lepší než ten excel
uživatel si přál zůstat v anonymitě
27. 10. 2008 17:49 Nový

Re: Money Manager Ex

celé vlákno
Money Manager Ex
Používám ho taky už rok a jsem s ním spokojený. Doporučuji
mm
mm (neregistrovaný)
25. 1. 2009 17:47 Nový

Re: Money Manager Ex

celé vlákno
Namáte někdo zkušenost s importem dat z banky?
Tortugas aura:51

Quicken

Ja pro zmenu vyuzivam Quicken, momentalne jeho posledni verzi 2010. Sice je program delany primo pro USA, ale me naprosto vyhovuje.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) 193.34.100.---
24. 1. 2012 19:30 Nový

MoneyCloud

Zdravím,

Já jsem dlouhou dobu používal RQ Money, nemusí se instalovat, dobře se s ním pracuje, je zdarma, časem jsem ale natrefil na určité drobnosti, že jsem třeba potřeboval sledovat i cizí měny a přepočítat je i do CZK, nebo mám rád přehledy, kdy vidím v řádcích kategorie + podkategorie a ve sloupcích pro srovnání všechny měsíce vedle sebe a hlavně mě nebavilo pořád s sebou nosit, zandavat a vyndavat flashku, tak jsem si nakonec udělal vlastní jednoduchou webovou aplikaci, s daty tak mohu pracovat doma, v práci, na dovolený, z mobilu, kdekoli je internet a když potřebuju něco vylepšit, prostě si to amatérsky naprogramuju.

Není to sice nic zázračnýho, ale kdybyste někdo uvažoval o něčem podobném, můžete vyzkoušet na www.MoneyCloud.cz, popř. dejte vědět, rád vám to pomůžu rozchodit. :-)