Hlavní navigace

Názor k článku Rodičovská stoupne o celou třetinu. Bude to ale až od roku 2020 od L. - Už v současné verzi zaměstnanec s hrubým příjmem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 12. 2018 12:04

  L. (neregistrovaný) ---.144.230.94.awnet.cz

  Už v současné verzi zaměstnanec s hrubým příjmem 25.000,- a dvěma dětmi platí na dani "závratných" 79,- korun měsíčně. Zvyšovat odpočty tedy nemá smysl, protože by se to nižších příjmových skupin vůbec nedotklo. A akorát by byl jekot, jak se "přidává bohatším".

  Tedy jediná cesta by byla zvýšit bonus. Ovšem tam jsou dva problémy:

  1) Kde na to vzít?

  2) Výchova dětí může stát dost různé peníze. Pokud je krmíte junk food, necháte sedět před televizí, pošlete na učňák a v osmnácti vykopnete z domu, máte o mnoho menší náklady, než pokud jim dopřáváte kvalitní jídlo, kroužky, dobrou školu, vysokou, ... Takže když ten bonus zvýšíte, dostanete se do situace, kdy pro lidi, co chtějí děti vychovávat poctivě to bude stále nedostatečné, ale už dost lákavé pro lidi, co mají žaludek na to na svoje děti kašlat, aby si z nich udělali snadné živobytí.

  Suma sumárum, idea, že by výchovu dětí měl platit stát je sice lákavá, ale podle mne tudy cesta nevede.

  P.S.: Ona možnost platit rodičům na důchod byla někdy zavedena? Kdy? Pouze se o ní mluvilo, ale nakonec schválena nebyla, prý z rozpočtových důvodů (viz bod 1 výše).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).