Hlavní navigace

Riziko je opět in

Forex-Zone.cz

Včera schválil řecký parlament úsporná opatření, která jsou podmínkou pro uvolnění mezinárodní finanční pomoci. Obrázky z ulic Athén ukazují, že Řekové s výsledkem hlasování nijak spokojení nejsou.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda tedy bude muset nyní udržet v zemi pořádek, a pokud se jí podaří i toto, tak další epizoda řeckého dramatu skončí a pozornost investorů a médií se začne upírat jiným směrem.

Na rozhodnutí řeckého parlamentu reagovala pozitivně aktiva korelovaná s rizikem. Jak rizikové měny, tak americké akciové indexy otevřely v neděli večer tzv. gapem směrem výše a vymazaly velkou část pátečních ztrát.

Zajímavou zprávou jsou také informace ze zápisu z jednání americké centrální banky FED. Ty budou oficiálně zveřejněny až ve středu, ale už o víkendu informovala agentura Reuters o tom, že část vysoce postavených představitelů FEDu je pro další uvolňování monetární politiky.

V současné konstelaci hlasovacích práv v rámci FOMC je velká šance, že uvolňování bude prosazeno. Zapadá to i do našich širších představ o tom, že lidé kolem Obamy budou chtít devalvovat dolar a vytvořit iluzi, že trhy jsou silné a že úspory a investice voličů posilují.

Páteční obchodování na páru EUR/USD přineslo po propadu k oblasti okolo 1,3200 a dále pod ní několik dobrých příležitostí ke krátkodobým skalpovým obchodům. Zajímavé také je, že krátkodobí long obchodníci páteční propad akceptovali a své pozice si drželi. Z našeho pohledu probíhá bitva mezi dlouhodobými short obchodníky, kteří přibližně od konce ledna čekají na výraznější propad, aby mohli vybrat zisky a krátkodobými long obchodníky, kteří nejspíš spekulovali na vývoj v Řecku a čekají na růst cen.

My stále čekáme, pokud cena bude testovat do oblasti okolo 1,3370. Tam vnímáme vhodné umístění short obchodu.