Hlavní navigace

Názor k článku Řidičské průkazy pro nezletilé: drahé a je problém je získat od Patrik Chrz - podle Vaší teorie by tedy měl uživatel počítače...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 10. 7. 2010 16:21

    Patrik Chrz

    podle Vaší teorie by tedy měl uživatel počítače umět pouze pustit PC a když by chtěl něco nainstalovat měl by si pozvat IT specialistu ?
    A proč zrovna ne, když na to má? Já sice nejsem tenhle případ (na svém počítači mám Linux, který jsem si sám instaloval), ale pro někoho je PC jen pracovní nástroj, kde má svůj Word a internetový prohlížeč a nic jiného nechce. Určitě bych nebyl pro to, aby byl zákonným způsobem omezen přístup k PC pro ty, kteří neumí nainstalovat program, nebo dokonce postavit PC, nebo vyměnit jeho část, instalovat nějakou PCI kartu nebo i jen připojit tiskárnu a skener.
    Také se domnívám, že zkouška z technické znalosti automobilu je zbytečná. V moderních autech už značná část jejich uživatelů ani nevymění žárovku (protože se kvůli tomu musí rozebrat půlka auta), v některých to dokonce bez porušení záruky ani nejde (např. některé vyšší modely BMW). Když jsem dělal na asistenční lince pojišťovny, tak jsem volal asistenční služby ABA a ÚAMK i třeba na výměnu kola (a proč ne, když to mají klienti v některých případech zdarma (dle rozsahu pojištění), proč by si měl špinit šaty? A nebo to jednoduše neuměli (tady bych měl použít spíše „neuměly“ :D), nebo na to neměli (-y) sílu :D ).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).