Hlavní navigace

Názory k článku Renty za pracovní úraz už jen porostou, nebo budou stagnovat. Zpětně vám ale většinou nic nedoplatí

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 8. 2018 19:50

  Nella (neregistrovaný) 46.174.33.---

  Článek jsem přečetla s velkým zájmem, protože se osobně týká mého manžela, ale bohužel moc moudrá z něj nejsem. Může mi to někdo vysvětlit trochu víc lidsky? Tohle je určitě velice přínosný článek, ale bohužel asi pro vzdělanější lidi hlavně v právní oblasti. Budu vděčná za každý názor, který mi pomůže se v tomto zorientovat.

 • 8. 8. 2018 8:08

  bez přezdívky

  Stále tedy nevíme, s jakou výší minimální mzdy bude při vyplácení renty nyní počítáno. S výší platnou v době nároku na rentu, nebo jakou, to mi z článku jasné není.

 • 8. 8. 2018 17:12

  Ivan (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Dobrý den, nevím s toho nic není to moc dobře napsáno a hlavně je to vše na prd nevím proč se nám počítá že si třeba vyděláme 9800kč na zkrácení úvazek pak se k tomu připočte důchod a s toho se udělá renta Nás stát i pojištovny okrádají protože když jsem na pracovním úřadě tak si nevydělám nic a stejně počítají mzdu kterou nikdy nedostanu třeba co jsem psala těch 9800kč dostanu jen poloviční důchod a malinkou část renty To je pro nás lidi podle mě okrádání když se mi počítá mzda kterou nedostávám Prosím a vysvětlení jestli se stým bude něco dělat nebo nás stát a pojištovny budou okrádat nadále

 • 9. 3. 2019 17:36

  mikifelix

  chodím do práce platím si soc, zdrav, + pojištění na nezaměstnanost jako každý zaměstnanec ze zákona,

  pokud by mě z práce vyhodili tak na pracáku nedostanu nic, protože když beru příspěvek za službu nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti, pokud nedostanu na pracáku nic nelze výpočítat poúrazová renta,
  nechápu na co si platím pojištění na nezaměstnanost, dojde k plnění a nedostanu nic

 • 8. 8. 2018 20:49

  Autor článku -ZHRUBA PO ROCE ZCELA VÝJIMEČNĚ!!! (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Dobrý večer, je tomu zhruba rok, co již nereaguji na čtenářskou diskusi, které jsem se dříve tak často účastnil - vloni šlo zhruba touto dobou o příspěvky na téma realitních kanceláří a jejich přemrštěných provizí. Dostalo se mi jen spousty trapných urážek, vulgárních dehonestací, protože potrefené husy nebyly schopny věcně reagovat, ostatně, dnes se zásadně nevede diskuse, tedy dialog, nýbrž monology, nikdo druhého neposlouchá a každý si mele své. Jsem přesvědčený, že článek jsem napsal velmi dobře, maximálně srozumitelně, aby to nebylo na úkor odbornosti. DOMNÍVÁM SE, ŽE VĚTŠINA PŘIPOMÍNEK VYPLÝVÁ Z TOHO, ŽE ČTENÁŘI POSPÍCHAJÍ, NEPŘEMÝŠLÍ, JEN KRITIZUJÍ, HLAVNĚ PŘEDEVŠÍM PŘEHLÉDLI, ŽE SI MAJÍ PŘEČÍST NEJPRVE PRVNÍ DÍL. Bylo snad v pondělí takové horko, že jste jej, vážení čtenáři, přehlédli? Učiňte to, PŘEČTĚTE SI JEJ DODATEČNĚ! Nicméně - považujte prosím tuto mou účast v diskusi a následnou výzvu za výjimku potvrzující pravidlo, protože jde opravdu o závažné téma, rád zodpovím veškeré otázky, prosím posílejte však otázky k tomuto článku a jeho prvnímu dílu do redakce nebo panu šéfredaktorovi. Jistě mi to pan D. Z. Chvátal nebo redakce předají, ale prosím odpusťte, čtenářských diskusí se již poučen účastnit nebudu (už do ní ani nenahlédnu, toto je prostě výjimka, však kupř. "velikáni české žurnalistiky - TO JE PROSÍM IRONICKÉ OZNAČENÍ PRO ŽOLDÁKY PERA ČI DNES ŽOLDÁKY KLÁVESNICE - Lipold, Fendrych a jim podobní se také pod svými články diskuse neúčastní, a to prezentují nikoliv fakta, užitečné rady jako my na Měšec.cz, ale své názory (nepodložené ani vzděláním, ani životní zkušeností), ale Bůh ví čím... honoráři? Nedovtípeností...?" ) Takže, prosím: 1. přečtěte si NEJPRVE 1. díl z pondělí 6.8.2018 a pokud stále nerozumíte, posílejte dotazy do redakce nebo panu šéfredaktorovi. Rád vysvětlím. Rád pomohu. Pracovně-právní poradnu již nezodpovídám, ale rád napíši další osvětlující článek. Posílejte i dotazy k jiný článkům, ale nezlobte se, nebudu číst diskusi, mnozí si myslí, že v prostředí internetu není nutno zachovávat pravidla slušného chování a komunikace. Hezký večer, milí čtenáři. Pěkné léto!

 • 8. 8. 2018 22:44

  Nella (neregistrovaný) 46.174.33.---

  Já jsem napsala dotaz do redakce hned po přečtení článku a pak teprv tady. Nezlobte se na mne, ale já tomu opravdu nerozumím a zdá se že nejsem sama. Pokud slibujete, že na dotazy zaslané do redakce budete reagovat, čekám že mi odpovíte. Za vaši odpověď předem děkuji, protože nás tento problém opravdu velmi trápí.

 • 9. 8. 2018 8:36

  vana.v@seznam.cz (neregistrovaný) ---.lir.beskydnet.cz

  Váše závěry opíráte o názor NS. K čemu je pak nález ÚS z roku 1995, který zmiňuje vláda v důvodové zprávě k návrhu změny zákona. Nález ÚS je přece zákonem!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).