Hlavní navigace

Regionální měny vykazují mírné zisky

10. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Středoevropské měny dnes znovu mírně získávaly. Koruna částečně korigovala své včerejší ztráty, když dnes přidala 0,2 % na 27,68 CZK/EUR.

Oproti začátku týdne však stále ještě ztrácí čtvrt procenta. O něco hůře si dnes vedl polský zlotý, který dnes posílil pouze o desetinu procenta a od začátku týdne je slabší o půl procenta. Maďarský forint si dnes v porovnání se svými protějšky vedl nejlépe. Přidal půl procenta, nicméně oproti začátku týdne je také skoro o půl procenta slabší.

Ke slabším úrovním tlačí regionální měny dva faktory. Prvním je nízká inflace, která by mohla přimět centrální banky k dalšímu uvolnění jejich měnových politik. Z polské centrální banky již zaznívají hlasy, že na říjnovém zasedání by mělo dojít k dalšímu snížení úrokových sazeb. Na druhé straně ze záznamu posledního jednání maďarské centrální banky vyplývá, že se bude držet svého závazku zachovat svou klíčovou úrokovou sazbu na rekordně nízké úrovni 2,1 % po delší období. Od ČNB, poté co oznámila prodloužení kurzového závazku minimálně do začátku roku 2016, žádnou další akci neočekáváme.   

FIN21

V regionu budou zítra zveřejněny údaje pouze o maďarské inflaci. Ta by v srpnu měla zpomalit na 0,1 % y/y z červencových 0,2 %.

Česká swapová výnosová křivka dnes za nízké likvidity vzrostla na svém dlouhém konci přibližně o 1 bb.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v Komerční bance

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).