Hlavní navigace

Regionální měny si během dnešního obchodování připisovaly zisky

23. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejvíce z úterní seance vytěžil maďarský forint, který si na své konto připsal 0,5 % a vyšplhal se tak na nejsilnější úroveň za poslední dva měsíce (310,43 HUF/EUR).

Regionální měny si během dnešního obchodování připisovaly zisky. Nejvíce z úterní seance vytěžil maďarský forint, který si na své konto připsal 0,5 % a vyšplhal se tak na nejsilnější úroveň za poslední dva měsíce (310,43 HUF/EUR). Dařilo se i polskému zlotému, který posílil o 0,2 % na 4,17 PLN/EUR. Česká koruna se vůči euru v průběhu dne držela ve velmi úzkém pásmu 27,500 – 27,520 CZK/EUR. V celodenním hodnocení skončila beze změny.

V regionu nás zítra čeká pouze zveřejnění zářijových indikátorů důvěry v českou ekonomiku. Tentokrát bude zajímavé sledovat, jak se do výsledků promítnou sankce uvalené na Rusko a nejistota spojená se situací na Ukrajině. V srpnu celková důvěra v českou ekonomiku vzrostla o čtyři desetiny bodu (na 8 bodů), zatímco důvěra spotřebitelů minulý měsíc o dva body poklesla (na –4,3 bodu). V meziročním srovnání však stále zůstává na vyšších úrovních.

Česká swapová výnosová křivka dnes mírně snížila svůj sklon, když na dlouhém konci o 1 bb poklesla.

Autor článku

Autorka pracuje jako analytik v Komerční bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).