Hlavní navigace

Regionální měny na začátku týdne mírně silnější

25. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Začátek týdne byl pro regionální měny příznivý. Pozitivní vývoj zůstal zachován i přes negativní výrok šéfe Euroskopiny, který poslal další riziková aktiva do červených čísel.

Začátek týdne byl pro regionální měny příznivý. Česká koruna posilovala z ranních úrovní nad 25,80 CZK/EUR pod tuto hladinu. Mírné zisky si však připisovaly I maďarský forint a polský zlotý. Pozitivní vývoj na regionálních trzích zůstal zachován i přes negativní výrok šéfa Euroskupiny Dijsselbloema, který poslal další riziková aktiva do červených čísel. Například evropské akcie ztrácely po páté hodině necelé procento, euro proti dolaru ještě více.

legislativni_zmeny_21

Dnes jsme se z ekonomických údajů dočkali českých indikátorů důvěry. Důvěra v českou ekonomiku se v březnu zvýšila o 0,2 bodu na 84,4 bodu, když zlepšení nastalo ve stavebnictví a u spotřebitelů. Naopak důvěra se zhoršila v obchodě a ve službách. Důvěra v průmyslu pak stagnovala. Zlepšení tak nastalo pouze v nejhůře performujících sektorech ekonomiky. Zítra bude zasedat maďarská centrální banka, která by měla svoji klíčovou sazbu snížit z 5,25 % na 5,00 %.

Česká swapová výnosová křivka se v pondělí posunula dolů o přibližně 2 bb a pasivně tak sledovala vývoj na eurovém protějšku.     

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).