Hlavní navigace

Regionální měny na začátku týdne mírně silnější

Jiří Škop

Začátek týdne byl pro regionální měny příznivý. Pozitivní vývoj zůstal zachován i přes negativní výrok šéfe Euroskopiny, který poslal další riziková aktiva do červených čísel.

Začátek týdne byl pro regionální měny příznivý. Česká koruna posilovala z ranních úrovní nad 25,80 CZK/EUR pod tuto hladinu. Mírné zisky si však připisovaly I maďarský forint a polský zlotý. Pozitivní vývoj na regionálních trzích zůstal zachován i přes negativní výrok šéfa Euroskupiny Dijsselbloema, který poslal další riziková aktiva do červených čísel. Například evropské akcie ztrácely po páté hodině necelé procento, euro proti dolaru ještě více.

Dnes jsme se z ekonomických údajů dočkali českých indikátorů důvěry. Důvěra v českou ekonomiku se v březnu zvýšila o 0,2 bodu na 84,4 bodu, když zlepšení nastalo ve stavebnictví a u spotřebitelů. Naopak důvěra se zhoršila v obchodě a ve službách. Důvěra v průmyslu pak stagnovala. Zlepšení tak nastalo pouze v nejhůře performujících sektorech ekonomiky. Zítra bude zasedat maďarská centrální banka, která by měla svoji klíčovou sazbu snížit z 5,25 % na 5,00 %.

Česká swapová výnosová křivka se v pondělí posunula dolů o přibližně 2 bb a pasivně tak sledovala vývoj na eurovém protějšku.     

Našli jste v článku chybu?