Hlavní navigace

Regionální měny jsou dnes v podstatě bez pohybu

21. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kurz koruny proti euru se dnes k závěru obchodování dostal až nad úroveň 27,04 CZK/EUR, pod kterou se obchodoval celý den. Česká měna tak reagovala na slova guvernéra Singera.

Ten se pro agenturu Reuters vyjádřil, že centrální banka je sice právně a technicky připravena zavést negativní sazby, ale z mnoha dalších důvodů k tomu nechce přistoupit. Odmítl ovšem komentovat za jakých podmínek by negativní sazby přece jen mohly být zavedeny. Na závěr rozhovoru opět potvrdil, že ČNB nebude následovat tzv. švýcarský scénář náhlého opuštění svého devizového závazku, protože ČNB není nucena minimalizovat ztrátu z hospodaření jako má v mandátu Švýcarská centrální banka.

Bez komentářů či zveřejnění národohospodářských informací se dnes obchodovaly regionální měny. Polský zlotý během dne získal asi 0,1 % a maďarský forint naopak ztratil asi 0,3 %.

dan_z_prijmu

Výprodej forintu by mohl i nadále pokračovat, protože na zítřejším jednání by maďarská centrální banka měla oznámit, že ponechá sazby na stejné úrovni. Měla by ovšem naznačit, jaké další kroky podnikne k uvolnění měnových podmínek, tak aby MNB podpořila zrychlení inflace z únorové hodnoty 0,3 % y/y blíže k cíli ve výši 3 %.

Česká swapová výnosová křivka dnes snížila svůj sklon, když na krátkém konci vzrostla o 3 body a na dlouhém zůstala beze změny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).