Hlavní navigace

Regionální měny dnes umazaly část svých zisků

28. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Regionální měny dnes umazaly část svých zisků, které si na své konto připsaly během pondělního obchodování.

Regionální měny dnes umazaly část svých zisků, které si na své konto připsaly během pondělního obchodování. Polský zlotý ztratil 0,4 % a vrátil se zpět nad psychologickou hranici 4,00 PLN/EUR. Stejně tak maďarský forint, který  odepsal 0,5 % a oslabil nad úroveň 300 HUF/EUR (na 301,4 HUF/EUR).

Jako jediná z celého regionu dnes posílila česká koruna. Na své konto si vůči euru připsala 0,1 % na 27,47 CZK/EUR. Náladu jí vylepšil rozhovor s guvernérem ČNB Miroslavem Singerem. Ten prohlásil, že odchylky od poslední prognózy jsou malé. Situace na trhu práce se podle něho zlepšuje, nicméně růst mezd je poněkud nižší než se čekalo, což představuje protiinflační riziko. Bankovní rada podle jeho vyjádření sice v březnu diskutovala o alternativních nástrojích, včetně záporných úrokových sazeb, jednalo se však spíše o diskuzi v kontextu zkušeností jiných zemí, přičemž žádný formální návrh nepadl. Podle guvernéra by měl prvním nástrojem domácí měnové politiky zůstat nadále měnový kurz. 

V regionu zítra žádná významnější data zveřejněna nebudou. Pouze v Maďarsku se dočkáme březnové míry nezaměstnanosti, která by měla podle konsenzu trhu stagnovat na únorových 7,7 %.

Česká swapová výnosová křivka dnes zůstala beze změny.

Autor článku

Autorka pracuje jako analytik v Komerční bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).