Hlavní navigace

Region pod tíhou evropských předstihových indikátorů

Miroslav Frayer

Čtvrteční seance se regionálním měnám nevydařila, když oslabily v reakci na neuspokojivé předstihové indikátory z Evropy.

Doba čtení: 1 minuta

Čtvrteční seance se regionálním měnám nevydařila, když oslabily v reakci na neuspokojivé předstihové indikátory z Evropy. Ztrátám v jedné chvíli vévodila česká koruna, která okolo poledne oslabila až k hranici 25,86 CZK/EUR. V odpoledních hodinách část svých ztrát zkorigovala, ale i tak se oproti včerejšímu závěru nachází na slabších úrovních a euro tak podražilo o zhruba čtvrt procenta. Třetinu procenta ze své hodnoty ztratily shodně polský zlotý a maďarský forint.

dan_z_prijmu

První odhady předstihových indikátorů v Evropě za březen rozhodně optimisticky nevyzněly. V minulých měsících se stalo téměř zvykem, že údaje překvapovaly v pozitivním směru, nicméně ty březnové přinesly zklamání. A nutno podotknout, že většina respondentů odpovídala ještě před zprávou o záchraně Kypru. Na druhou stranu však není divu, když po několika měsících lepšících se předstihových indikátorů nedošlo ke zlepšení i u reálných dat. Nejistota ohledně hospodářského oživení v Evropě se tak opět prohloubila.

Na údaje z Evropy reagovala i česká swapová křivka, která respektive kopírovala pohyb svého evropského protějšku. Křivka po celé své délce klesla o zhruba dva body. Naopak na dluhopisovém trhu byla znát vyšší aktivita zejména ze strany prodávajících, což mělo za následek růst dluhopisových výnosů.   

Našli jste v článku chybu?