Hlavní navigace

Region pod tíhou evropských předstihových indikátorů

21. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čtvrteční seance se regionálním měnám nevydařila, když oslabily v reakci na neuspokojivé předstihové indikátory z Evropy.

Čtvrteční seance se regionálním měnám nevydařila, když oslabily v reakci na neuspokojivé předstihové indikátory z Evropy. Ztrátám v jedné chvíli vévodila česká koruna, která okolo poledne oslabila až k hranici 25,86 CZK/EUR. V odpoledních hodinách část svých ztrát zkorigovala, ale i tak se oproti včerejšímu závěru nachází na slabších úrovních a euro tak podražilo o zhruba čtvrt procenta. Třetinu procenta ze své hodnoty ztratily shodně polský zlotý a maďarský forint.

legislativni_zmeny_21

První odhady předstihových indikátorů v Evropě za březen rozhodně optimisticky nevyzněly. V minulých měsících se stalo téměř zvykem, že údaje překvapovaly v pozitivním směru, nicméně ty březnové přinesly zklamání. A nutno podotknout, že většina respondentů odpovídala ještě před zprávou o záchraně Kypru. Na druhou stranu však není divu, když po několika měsících lepšících se předstihových indikátorů nedošlo ke zlepšení i u reálných dat. Nejistota ohledně hospodářského oživení v Evropě se tak opět prohloubila.

Na údaje z Evropy reagovala i česká swapová křivka, která respektive kopírovala pohyb svého evropského protějšku. Křivka po celé své délce klesla o zhruba dva body. Naopak na dluhopisovém trhu byla znát vyšší aktivita zejména ze strany prodávajících, což mělo za následek růst dluhopisových výnosů.   

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).