Hlavní navigace

Názor k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od xf - "Smlouva například umožňovala, že svou nečinností mohla RK...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 25. 7. 2018 21:39

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "Smlouva například umožňovala, že svou nečinností mohla RK způsobit prošvihnutí termínů na straně kupujícího nebo prodávajícího a v tu chvíli by RK za svou nečinnost inkasovala tučné částky. "

  To na mě zkoušela realitka také. Ta "moje" to měla ještě vyšperkované tak, že si dokonce dala do návrhu kupní smlouvy
  pro případ svojí (ne)činnosti sankce - falešný pocit bezpečí. Háček byl v tom, že to měla být kupní smlouva, jejíž nebyla realitka vůbec účastníkem. Tedy smlouva mezi prodávajícím a kupujícím. Ale on to byl dvojitý háček: jak by realitka inkasovala zamýšlenou past, když nebyla účastníkem smlouvy? No zkrátka standardní "kvalita" realitek. Něco podobného, jako případ popsaný v článku. Realitka ani neumí správně napsat takový podraz, aby to u soudu obstálo.

  "Proto RK vnímám jako něco, co prodej pouze komplikuje - je to další strana, se kterou je nutné se dohodnout a je to složitější, než s prodávajícím. "
  Stejná zkušenost. Nejlepší realitka, jakou jsem kdy viděl byla taková, která nekomplikovala práci mojí a mojí právničky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).