Hlavní navigace

Názor k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od xf - Přesný postup je: zaplatit na tento obor specializovanému...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 24. 7. 2018 20:34

    xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

    Přesný postup je: zaplatit na tento obor specializovanému právníkovi, nebo někomu, kdo tomu rozumí. Přesný obecný postup ti nikdo nenapíše, protože každá nemovitost je jiná a jsou tam jiná rizika. V každém případě, stojí to, podle obtížnosti, 3-20% toho, co by stála realitka, a takový člověk je za to co dělá odpověný, pokud udělá chybu - což je nejdůležitější.

    A co se týče realitky, tak "zajištění energetického štítku" (chybný název) si obvykle realitka účtuje navíc k provizi. Tvrdí, že když neprodají, tak ti zůstane (čili veškerá rizika kšeftu nese prodávající). Placení daně... to je to. Jde o typ vlastnictví, délku držení atd.. Když sám nechceš hledat, v době internetu to není obtížné, najmi si člověka a zaplať mu. Platba: realitka, tedy nějaké s.r.o., ti nabídne v ceně provize, že peníze můžeš složit na konto, či do kanclu jejich s.r.o. Nebo jejich advokátovi, což je totéž v bledě modrém. Když chceš něco solidního, bankovní, či notářskou úschovu, tak to realitka nikdy v ceně nemá (nakonec co bys za 5% ceny nemovitosti taky chtěl, že?). Vše zaplatíš extra ty, nebo kupující, jak se dohodnete. Jako bonus tě realitka na rizika jimi nabízené úschovy ani neupozorní. Tedy ptáš se blbě. jestli ti to může zařídit realitka. Může. Žádný zákon tomu nebrání. Ale neudělá to. Ani ti neřekne, že bys to měl udělat (tím by sami ukazovali "kvalitu" svých služeb).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).