Hlavní navigace

Názor k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od A - Proč mi váš příspěvek připomíná tvrzení německých firem,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 7. 2018 18:46

  A (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Proč mi váš příspěvek připomíná tvrzení německých firem, že "do ČR dodává ošizené potraviny z odpadu, protože si to tak Češi žádají". Takže jste si stejně hloupě zdůvodnil, proč Češi chtějí být okrádáni realitními kancelářemi a realitními makléři a dostávat nekvalitní služby.

  Platí to, co je vymahatelné. Tedy to, co je ve smlouvě, o co se jde soudit a reálně vysoudit a získat jako náhradu škodu. Tomuto se říká záruka, všechno ostatní je pimrlové divadýlko pro naivní klienty. A bez těchto záruk je vysoké palmáre realitních kanceláří jen nestoudnou zlodějinou.

  Ne, realitní kanceláře a realitní makléři za nic neručí. Pokud výjimečně někdo z nich dělá svou práci poctivě - pak je to jen dobrovolné. Počet poctivých je na hranici statistické chyby.

  Je zvláštní, že si většina realitek nezpaomene do smlouvy dát právně a soudně vymahatelné právo na odměnu. Zatímco právně a soudně vymahatelné ručení za vady služeb realitních kanceláří a realitních makléřů se do smluv jaksi nedostává. Čím to bude?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).