Hlavní navigace

Názor k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od Jarmila - Tak to teda kecáte. Realitka sice nemusí zjišťovat...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 24. 7. 2018 17:28

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Tak to teda kecáte. Realitka sice nemusí zjišťovat právní stav nemovitosti, ale protože drtivá většina prodejů nemovitostí jde přes hypoteční úvěry, zajímá právní stav banku. A banka chce výpis z katastru, odhad plus hafo dalších papírů, protože bez toho peníze nepustí. A po převodu chce maximálně do roka doklad, že nemovitost byla skutečně převedena na nového majitele. Moje zkušenost je, že právě to, co jde MIMO realitky, to smrdí nečestným jednáním nebo nějakou levotou. Ale možná je to jen můj úhel pohledu člověka, žijícího v okresním městě, Praha je v tomto docela jinej level.

    A když už jsme u těch papírů, tak úplně nejzbytečnějším papírem je Energetický štítek nemovitosti. Kterej blb dal do zákona, že je pro prodej/koupi povinný, byl vůl jak vrata. Já si ho dala kdysi dělat pro naši nemovitost v době, kdy ta prča začínala a byly ještě zadarmo. Takovou slátaninu bych splácala taky, klidně i po 10 pivkách v místní osvěžovně. Jestli je něco v tomto státě naprosto zbytečného, tak je to toto a pak ještě povinnost EET pro člověka, co si přivydělává drobným prodejem vedle svého normálního zaměstnání.

    Článek je nesmyslný a tendenční, možná opsaný někdy z poloviny 90.let, kdy se podobné praktiky hojně propagovaly a uplatňovaly. Doba ale pokročila a dnešní stav už je diametrálně odlišný od gründerského a divokého kapitalismu 90.let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).