Hlavní navigace

Názor k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od Karel - I u nás je stále dost realitek, co...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 24. 7. 2018 14:48

    Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    I u nás je stále dost realitek, co za svou práci ručí a dělají ji pořádně. Včetně toho, že mají opravdové právníky. Známá je právník a pro jednu relativně velkou RK smlouvy dělá. Jenže tyhle RK nejsou moc populární mezi "prostým lidem". Mají plno všetečných otázek, do všeho šťourají, chtějí výpisy, dokumenty atd. Neváhají dokonce poslat technika, aby v bytě prověřil stav rozvodů vody a elektroinstalace. Mají tedy jen minimum zákazníků fyzických osob, drtivá většina obratu je od právnických osob - developeři, logistické firmy, firmy kupující služební byty atd.

    Schválně se nad tím zkuste zamyslet - budete uzavírat smlouvu s realitkou, která po vás chce kopii kupní smlouvy, vyúčtování energií za posledních X let, rozůčtování plateb společenství vlastníků, potvrzení o bezdlužnosti atd., nebo si plácnete s realitkou, která po vás nebude chtít nic víc než podpis na smlouvu o zprostředkování? Nevěřil byste, kolik lidí couvne už jen když je realitka požádá o souhlas s nahlédnutím do registru dlužníků, centrální evidence exekucí a výpis z katastru nemovitostí. Plus na kolik podvodníků narazí - nejčastěji se prý pokouší prodat nemovitost, na které je zástava nebo exekuce, případně se pokouší prodat nemovitost, která není tak úplně jejich (například je ve společném jmění manželů a manželka netuší, že manžel to chce prodat).

    Že na to plno jiných realitek kašle a nekouknou se ani do těch veřejných registrů, to je fakt. Jenže lidé spíš osloví právě takovouhle, než aby šli do realitky, kde se zajímají o to, zda klient náhodou nemá exekuci. Tomu pak odpovídá i TOPx žebříček realitek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).