Hlavní navigace

Názor k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od Jaromir - Tak třeba já jsem opakovaně zažil od jedné...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 7. 2018 10:32

  Jaromir

  Tak třeba já jsem opakovaně zažil od jedné nejmenované RK (z první TOP3), že inzerovali sousedovu nemovisto jako "Možnost autobazaru", i když nemovitost na to nebyla zkolaudovaná a bylo vydáno rozhodnutí o odstranění stavby. Soused se totiž snažil postavit autobazar v zóně s vyšším standardem bydlení podle územního plánu, a když jsme mu to napadli a nevyšlo mu to, tak se snažil nemovitost pronajímat... k stejnému účelu.

  Až jsem se nasral a na danou RK napsal doporučený dopis s dodejkou, s tím, že daná nemovitost není k danému účelu zkolaudovaná, nikdy ani nebude, a že každému nájemci dám tyto podklady a doklad o tom, že o tom RK dopředu věděla, aby se případný nájemce na ni mohl zahojit.

  A o tom to přesně je, RK za nic neručí! Za nic! Ani za to, co píšou v těch svých lživých blábolech. Neověřují si věci, neví, nakecají tam blbosti typu rujina= "skvělé k rekonstrukci" a podobné věci.

  A mít ve smlouvě časově neomezenou pokutu je dobrý hnus. Kdyby tam bylo dejme tomu půl roku, rok, bych nic neřekl.

  Nebo sakra, proč RK volají na inzeráty, kde je uvedeno "RK nevolejte", to je tak na facku.

  Kamarádka prodávala nemovitost, jediný náklad RK byl třířádkový inzerát v místních novinách za 70 Kč a v den kdy RK končila smlouva ji tam paní makléřka přitáhla nějakou "zájemkyni", kámoška nevěděla, jestli se má smát a nebo brečet, když ji pak makléřka žádala o prodloužení smlouvy, s tím, že našla "zájemce".

  Prostě kde je ta hodnota?!

  Beru v USA, kdy má makléř klíče, tak za vás aspoň vodí nájemce, ale tady, kde by jste byl blázen tam někoho pustit a smlouvy vám udělá lépe notář, a nebo i něco zplastleného na Internetu plus kus selského rozumu.

  RK dnes za NIC neručí. Nic negarantují a jsou jen "frontend" inzertního serveru.

  Sorry, tohle je tragikomedie, co jsem s RK zažil...

  A jak tu někdo psal, je lepší zvednout kauci, a chránit se, než dát provizi RK, která za nic neručí. Udělám to tak, až budu pronajímat. Nebo snad RK ručí za cokoliv? Ručí za to, že koho najde bude platit? Ručí za právní vady v jejich dodané smlouvě, ručí za zdemolování bytu jími dodaným a "prověřeným" = kýmkoliv, nájemcem?

  Mnoho lidi na byt spoří celý život, proč by měli dát 10 procent amatérům, kteří na 90% vyvinou jen to úsilí, že byt vyfotí (15 minut času), sepíší a podají inzerát (1 hodina času) a pak provedou nájemce (2h na jednoho i s dojezdem).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).