Hlavní navigace

Názor k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od Neregistrovaný - Autor článku se obecně vymezuje proti Realitkám jako...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 7. 2018 0:55

  Neregistrovaný (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Autor článku se obecně vymezuje proti Realitkám jako proti šejdířům, kteří na trhu nemají co dělat (podvádí, jde jim jen o zisk aj.). Meritum rozhodnutí soudu je však v něčem jiném !!! Jde o špatnou specifikaci rozsahu služeb RK ve smlouvě, její časový rámec a nepřiměřenost (přesah pokuty) nad definovaný termín - jako i v její výši.
  Není pochyb, že RK si nevděčný pohled klientů často přivádí samy.
  Pokud by však realitní trh měl pokřivený pohled autora článku akceptovat, je nutné všechny RK zrušit, finanční a realitní dovednost občanů školit a testovat (v jejich vlastním zájmu a v zájmu právní odpovědnosti státu...) atd. To však není podstatou a účelem nabízené služby. V takovém případě lze zrušit jakoukoliv odbornou činnost, jako je např. testování kvality potravin (to vím sám, kdy je jídlo zkažené – na to žádný zkušební ústav nepotřebuji, že…) atd.
  Spíše by se autor článku měl zaměřit na zlepšení procesů činnosti RK, jak ji vylepšit vč. odbornosti a kvality realitních pracovníkůa a rozsah používaných nástrojů a pomůcek, jak správně definovat smlouvy když pracovník RK pracuje pro klienta měsíce a mapuje za něj trh, cenové mapy, jedná v jeho zájmu a ušetří mu nemalé prostředky. Pokud autor článku i v takovém případě odmítá odměnu RK, je to farizejská obhajoba klienta bez morálních zásad a pravidel slušnosti. Bohužel, i takové právníky však v ČR působí a klienti je plácají uznale po zádech, jak jim to jde. Je to však správné ???

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).