Hlavní navigace

Názor k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od A - Chybí to hlavní - aby realitní kancelář vůbec...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 7. 2018 0:27

  A (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Chybí to hlavní - aby realitní kancelář vůbec v celém procesu prodeje nem,ovitosti za něco ručila.

  Sám jsem prodával/kupoval nemovitost několikrát - a ty poslední šly zcela bez realitní kanceláře. Realitní kancelář je zbytečný parazitický mezičlánek, který zajišťuje pouze to, že si vezme provizi. Cokoli jiného je hoschštapleřina - a za to realitní kancelář neručí. A za tuto "službu" si realitní kancelář bere poněkud hodně vysoké palmáre.

  Jakmile nastane problém, realitní kancelář se z něho vyzuje. Takže nakonec si musíte pořídit právníka a kontrolovat smlouvy s druhou stranou i s realitní kanceláří. Pak si musíte sám prolustrovat stav nemovitosti, i zda ne ní neváznou dluhy, věcná břemena, jiné problémy - realitní kancelář v tomto není spolehlivá a často neudělá ani základní lustaci. A tak bych mohl pokračovat dále.

  Za co realitní kanceláře vlastně ty provize berou? Za nic. Nic neručí, nic neriskují, jejich hlavní starost je vzít provizi.

  Mohl bych psát do aleluja, co jsem s realitními kancelářemi zažil. Ale já namísto toho je po několika zkušenostech s nimi prostě vyhodil jako nesmyslný mezičlánek. Služby českých realitních kanceláří za vůbec nic nestojí. Dokud realitní kancelář nepodepíše, že RUČÍ za případné vady jejich procesu - a toho se bohdá nedočkáme, jejich služby jsou zadarmo drahé. Protože při použití realitní kanceláře musíte kromě nemovitosti a druhé strany ještě kontrolovat třetí subjekt - realitní kancelář. Jestli je někdo masochista prosím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).