Hlavní navigace

Názor k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od Carlos - Mám jeden takový dotaz na činnost realitky a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 7. 2018 20:54

    Carlos (neregistrovaný) ---.infos.cz

    Mám jeden takový dotaz na činnost realitky a prodej nemovitosti přes ni. Stalo se to jednomu známému a nevěděl co s tím a kdo mu má ve finále uhradit škodu... Kupoval dům přes realitku, ta mu dům našla, on dal zálohu a pak doplatil i celou částku. Za uváděnou cenu mělo být v domě vše, co tam bylo v době prohlídky - zejména kompletní kuchyň. Jenže pan pajitel, když viděl, že už je smlouva přes realitku na spadnutí nebo i podepsaná, tak chtěl po kupujícím bokem do kapsy za tu kuchyň dalších 50 000 Kč. Kupující mu je nedal, protože dle realitky byla kuchyň v udané ceně. Nicméně pak ho čekalo nemilé překvapení, majitel si prostě kuchyň odvezl a co nešlo dobře odmontovat, tak ještě zničil. Podle hesla "nedal jsi mi 50 000 - to máš za to."
    Ten známý se pak nedomohl škody ani na původním majiteli domu a ani na realitce. Jak se tohle má řešit, kdo mu vlastně způsobil škodu - původní majitel nebo realitka a na koho se měl obrátit o náhradu škody (policie, soud)? Pokud tohle někdo víte přesně, budu rád za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).