Hlavní navigace

Názor k článku Realitka našla kupce, prodejce se s ním domluvil sám. Pokutu platit nebude, rozhodl soud od Rosťa - Popsaný případ je klasická česká vyčůranost. Ze strany...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 23. 7. 2018 8:50

    Rosťa (neregistrovaný) 185.52.219.---

    Popsaný případ je klasická česká vyčůranost. Ze strany prodávajícího, který využil realitku k pro něj bezplatné inzerci. Ze strany kupujícího, který využil realitního makléře, aby jej provedl nemovitostí. K tomu makléř potřebuje mimo jiné vlastní auto, mobil atd. - tady chci pouze poukázat na to, že realitky mají kromě provizí i nějaké náklady. Ve finále oba dva realitku obešli a realitka i přesto, že sehnala kupce, ostrouhá. Vůči realitce mi to nepřijde fér. Pokud by kupující kontaktoval prodávajícího sám bez asistence realitky, byla by to jiná věc. To je riziko podnikání.
    Samozřejmě bychom mohli debatovat o výši provizí, které mnohdy nejsou přiměřené, ale to je také problém trhu. Obchod s nemovitostmi může dělat téměř každý, trh je přesycen zprostředkovateli. Kdyby jich bylo méně, realitky by měly větší šanci danou nemovitost prodat a pak by byly možné i nižší provize.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).